Які вимоги до фітнес-тренера та як ним стати

До переліку найбільш затребуваних на сьогодні на ринку праці фахівців безперечно належить професія інструктора тренажерного залу, який одночасно може виконувати обов’язки фітнес-тренера, фітнес-інструктора чи групового тренера. Незалежно від назви професії до посадових обов’язків фітнес-інструктора зазвичай входить складання спортивної програми для відвідувачів спортивного (тренажерного) чи фітнес-залу та здійснення контролю на всіх етапах виконання даної програми. Зазвичай фітнес інструктор відслідковує всі етапи тренувального процесу клієнта, відмічає його досягнення та можливі недопрацювання і за потреби надає певні рекомендації щодо режиму чи раціону харчування.

Що повинен вміти кваліфікований фітнес інструктор

Надання кваліфікованої та професійної допомоги відвідувачам тренажерного чи фітнес залу вимагає від інструктора відповідних знань та навиків, з переліком яких детально можна ознайомитися за посиланням. Інструктор в залі повинен бути еталоном для наслідування для пересічних відвідувачів, тому він повинен бути витривалим та мати відмінну фізичну форму. Крім того, кожен фітнес-тренер:

  • повинен мати певні теоретичні знання, що пов’язані з анатомією, фізіологією, біохімією та спортивною медициною;
  • має орієнтуватися в основах та вимогах дієтології та нутриціології та водночас повинен бути психологом задля успішного спілкування з клієнтами;
  • повинен працювати над вивченням новітніх напрямків та технологій у фітнесі та підвищенням своєї кваліфікації.

Для того, щоб відшукати престижну та високооплачувану роботи інструктор з фітнесу повинен займатися самомаркетингом, спілкуючись з колегами по професії та потенційними клієнтами в соціальних мережах та на спеціалізованих тематичних форумах.

Де можна навчитися навикам інструктора з фітнесу

Для того, щоб стати успішним інструктором тренажерного чи фітнес залу бажано мати диплом про закінчення фізкультурної освіти (вищої чи середньо-спеціальної). За наявності відповідної фізичної підготовки інструктором також може стати фахівець з медичною освітою.

Знайти роботу фітнес-інструктора можна також після закінчення спеціальних курсів, на кшталт EREPS EQF3 — курсу для отримання кваліфікації інструктора з групового фітнесу тривалістю 8 тижнів, який організовує мережа клубів APOLLO NEXT. Навчальну програму курсу створено з врахуванням євростандартів для професіоналів фітнес-індустрії.