Керівника департаменту Міноборони відсторонили — підозрюють у розкраданні — Події

Керівника департаменту Міноборони відсторонили  - підозрюють у розкраданні  - Події

Фото: t.me/SBUkr/11001

Міноборони України повідомило про відсторонення керівника одного з департаментів. За даними відомства, приводом для цього стала підозра, яку він отримав 27 січня. 

— Тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України Тоомас Нахкур відсторонений від виконання службових обов’язків, — зазначається в 

За даними «Радіо Свобода»,  Тоомасу Нахкуру оголошено про підозру у спробі розкрадання 1,5 млрд гривень державних коштів на закупівлі снарядів для української армії.  Видання наголошує, що крім екс-керівника департамента СБУ, у цій справі фігурують керівник департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександр Лієв і керівник компанії «Львівський арсенал» Юрій Збітнєв.

За даними слідства, зловмисники намагалися вкрасти майже 1,5 млрд гривень бюджетних коштів на придбання 100 тисяч мінометних снарядів для ЗСУ.  

СБУ повідомляло, що  у серпні 2022 року чиновники уклали контракт на закупівлю партії артснарядів із постачальником озброєнь «Львівський арсенал». Міноборони перевело на рахунки підприємства передбачену документами суму. В подальшому частина грошей була переведена на баланс іноземної комерційної структури, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну. Але українські воїни жодного снаряда не отримали.

— Тим часом гроші, отримані від України, фірма «Львівський арсенал» вивела у тінь, перевівши їх на рахунки ще однієї афілійованої структури на Балканах. Решта суми від Міноборони залишилася на рахунках української компанії в одному зі столичних банків. У результаті комплексних заходів співробітники СБУ задокументували схему розкрадання державних коштів та встановили всіх осіб, причетних до оборудки, — наголошує видання.  

Згідно з судовим рішенням, 1, 5 млрд гривень повернули на рахунки Міноборони з рахунків компанії «Львівський арсенал». На все майно цієї фірми накладено арешт.

Раніше також стало відомо про звільнення начальника департаменту захисту національної державності СБУ Романа Семенченка. Відомство прокоментувало його звільнення необхідністю «захисту демократичної України», у тому числі «забезпечення безперешкодної роботи ЗМІ».    Внутрішній аудит Міноборони за останні чотири місяці виявив порушень на понад 10 мільярдів. 
Джерело