Китай вимагає участі Росії у Саміті миру

Китай вимагає участі Росії у Саміті миру

Фото: МЗС Китаю Ван Ї і Сергій Лавров провели переговори у Пекіні

Китай сподівається на якнайшвидше припинення вогню та завершення війни в Україні, запевнив Ван Ї.

Влада Китаю підтримує проведення міжнародної мирної конференції щодо війни України. Але у цьому заході має взяти участь і Росія. Таку заяву зробив міністр закордонних справ Китаю Ван Ї після зустрічі з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим, повідомило МЗС КНР у вівторок, 9 квітня.

Ван І зазначив, що Китай щодо війни РФ проти України дотримується свого мирного плану, який був запропонований раніше і сподівається на якнайшвидше припинення вогню та завершення війни.

«Китай підтримує своєчасне скликання міжнародної конференції, визнаної як Росією, так і Україною, з рівною участю всіх сторін та справедливим обговоренням усіх варіантів мирного врегулювання», – сказав Ван Ї.

Раніше в Офісі президента України виключили участь Росії у першому Саміті миру, але існує ймовірність, що її представники будуть на другому саміті.

А напередодні ЗМІ повідомили можливу дату Саміту миру, який пройде у Швейцарії. Президент Володимир Зеленський очікує, що у цьому заході можуть прийняти участь лідери 80-100 країн світу.

Джерело