Кліп в невагомості

Американська група OK Go, відома своїми винахідливими відео, опублікувала кліп на пісню Upside Down & Inside Out

Кліп зняли в підмосковному Зоряному містечку за участю російських гімнасток Анастасії Бурдино й Тетяни Мясниковой. Зйомки проходили в літаку-лабораторії Іл-76МДК, який створює стан невагомості. Здійснити свою ідею інді-рокерам допомогла російська авіакомпанія S7.

«Уся обстановка була такою страшною і нереальною: ми в Росії, в Зоряному містечку — ми навіть не встигли зануритися в цю нову атмосферу, у нас різниця в часі, ми весь час хочемо спати, навколо люди, з якими потрібно спілкуватися, щось то обговорювати, планувати, і ще незвичайна обстановка на аеродромі. А потім ти входиш в величезний літак», — розповів гітарист і вокаліст OK Go Деміен Кулаш в інтерв'ю журналу авіакомпанії S7, яка виступила співорганізатором зйомок.

За його словами, у кожному польоті брали участь 14 осіб. Як зазначає видання, з групою працювали професійні інструктори Центру підготовки космонавтів (ЦПК). Кулаш розповів, що всього для зйомок кліпу їм знадобилося 20 польотів. У зйомках кліпу також взяли участь російські гімнастки Анастасія Бурдина і Тетяна Мясникова, які зіграли стюардес.

«Їх вестибулярний апарат дуже добре розвинений, вони можуть довго тримати одну позу, вони неймовірно гнучкі, вони багато працювали разом, так що добре один одному підходять і розуміють один одного. Словом, ідеальні дівчата », — додав Кулаш.

Літак-лабораторія Іл-76МДК розроблений для польотів, у яких відтворюються режими короткочасної невагомості та зниженої гравітації. Він створений на базі серійного військово транспортного Іл-76МД. Підлога лабораторного відсіку встелений м'якими матами з негорючого матеріалу, правий і лівий борти салону закриті травмобезпечними панелями, ілюмінатори в такого літака відсутні.

Протягом одного польоту виконувалося по 15 періодів невагомості. Всього для зйомок кліпу був виконаний 21 політ — більше, ніж річна норма космонавта в процесі підготовки. Музиканти провели в невагомості близько 2 годин 15 хвилин. Щоб домогтися ефекту єдиного відео, знятого одним дублем, зйомка велася безперервно — коли закінчувався період невагомості, музиканти та учасники кліпу зупинялися на своїх місцях, зупиняли музику та чекали наступного режиму невагомості, щоб продовжити зйомку з того ж місця.

Джерело