КМВА про порушення комендантської години: вилучили понад півтори тисячі липових перепусток — Події

КМВА про порушення комендантської години: вилучили понад півтори тисячі липових перепусток  - Події

Фото: t.me/VA_Kyiv

Київ живе в умовах воєнного стану, тому в місті запроваджено комендантську годину. Проте деякі мешканці порушують встановлені обмеження — за останні кілька місяців було вилучено понад півтори тисячі таких документів. Про це написав голова КМВА Сергія Попко.

— Київ продовжує жити в умовах воєнного стану. І введені заходи, такі як комендантська година чи заборона проїзду Південним мостом, залишаються важливими обмеженнями для ситуації з безпекою у столиці, – написав він. — Переважна більшість киян сумлінно дотримується правил. Тому відео у соцмережах, де хтось роз’їжджає під час комендантської години, викликають обурення. Він наголосив, що це є порушенням правил.

Він також нагадав головні правові нюанси встановлених обмежень. Зокрема, що перепустка на комендантську годину не дає право проїзду через Південний міст. Ані вдень ані вночі. Право на проїзд мають виключно військові та інші представники сил оборони, транспорт, що забезпечує життєдіяльність міста, великовантажні автомобілі.

— Перепустки на комендантську годину видаються чітко на конкретне авто та конкретного водія/водіїв. У документі вказано марку, колір, номер машини, дані водія, який має право керувати, кому належить це авто і хто видав перепустку. Кожна перепустка має захист та свій унікальний номер. Видавати перепустки на комендантську годину по Києву та області мають право КМВА, Київська ОВА, КМДА, військова служба правопорядку. Тому в кожному окремому порушенні потрібно чітко з’ясувати, чи була перепустка, чи була вона легальною, а якщо так — то хто і на яких підставах її видав. Дані у перепустці всі чітко вказані, — зазначив він.

Попко зазначив, що контроль за дотриманням правил використання перепусток здійснює поліція на дорогах або на блокпостах. Нелегальні перепустки або використані з порушеннями — вилучаються. Тільки за останні кілька місяців було вилучено понад півтори тисячі таких документів.

Комендантська година діє у столиці з 00:00 до 05:00. При цьому деякі мешканці можуть порушувати встановлені обмеження. Так, у соцмережах іноді з’являються відео, як люди їздять містом у комендантську годину. Або ж з’являються повідомлення про роботу закладів у нічний час.

Джерело