Колісні диски: чому не можна встановлювати колеса діаметром більше або менше заводських

Названі випадки, в яких рекомендується заміна дисків і гуми.

Автомобіль — це система послідовних вузлів і механізмів. Під час розробки інженери прораховують всі нюанси, в тому числі і режими експлуатації, інформує Ukr.Media.

Кожен автомобіль має розрахунковий розмір коліс, який прописаний в дюймах. На підставі паспортних параметрів вибирається гума. Що ж станеться, якщо змінити розмір коліс?

Якщо замінити штатні колісні диски на диски більшого розміру, то доведеться "заощадити" на гумі. Тобто потрібно буде встановити низькопрофільну гуму. Чим це загрожує під час експлуатації? Насамперед — це дискомфорт. Адже при їзді на такій гумі ви зможете відчути всі "принади" наших доріг, відчувши кожну вибоїну і тріщину.

У разі перевтілення в всюдихід з установкою величезних коліс, всі основні вузли вимагають повної переробки, тому що геометрія підвіски не розрахована на такі колеса і вузли дуже швидко вийдуть з ладу. Про керованість і комфорт машини теж можете забути.

Варіант із заміною колісних дисків на менший розмір застосовується, коли потрібно добитися максимально малого кліренсу або ж навпаки, в спробі збільшити його за рахунок більш агресивної гуми з більшою висотою профілю. Але в будь-якому випадку важливо пам'ятати про те, що не можна виходити за межі розмірів коліс і шин, встановлених автовиробником для конкретної машини.

Джерело