Критерії вибору УЗД апарату: що треба знати перед покупкою сканера

Вибір оптимальної УЗД системи має важливе значення для можливості проведення точної діагностики та призначення ефективного лікування. Власники клінік повинні враховувати думку та досвід лікарів ультразвукової діагностики, котрі сформувались в процесі багаторічної роботи, а також поради фахівців у цій сфері. Щоб вибрати УЗД апарат, який найбільше підійде для потреб конкретної установи та дозволить вести успішну медичну практику, варто прислухатись до ряду рекомендацій. Наведемо основні з них.

Сфера застосування

В першу чергу потрібно врахувати напрямок діяльності свого медичного центру. В залежності від цього можна вибрати один з наступних варіантів УЗ-системи:

 • для акушерства і гінекології;
 • для кардіології (дослідження судин та серця);
 • багатофункціональні.

Кожен із видів демонструє максимальну продуктивність та функціональність у своїй сфері. Багатофункціональні апарати справляються з різними завданнями, тому є найбільш затребуваними. Компанії-виробники пропонують певний набір технологій в кожному випадку, що забезпечує детальне сканування.

Мобільність системи

Виділяють два основних типи ультразвукових систем:

 1. Портативні. Це компактні та легкі пристрої, які дозволяють медичному персоналу здійснювати обстеження пацієнтів в будь-якому місці, будь то лікарняна палата, кабінет лікаря чи навіть польові умови.
 2. Стаціонарні. Це великі системи, призначені для використання в певних лікарняних чи клінічних приміщеннях. Зазвичай вони мають більше функцій та можливостей, а також забезпечують вищий рівень деталізації та точності зображень.

Вибір між портативним та стаціонарним ультразвуковим обладнанням залежить від конкретних потреб медичного закладу чи практики, а також від експлуатаційних умов та конкретних сценаріїв використання.

Характеристики УЗ-системи

В процесі вибору УЗД апарату слід врахувати такі його характеристики:

 1. Режими зображення. Забезпечують якість зображення та точність діагностики. Стандартна комплектація передбачає B-режим (2D), M-режим та доплерівський режим. Однак, з ростом вимог, важливо враховувати можливість використання таких режимів, як кольоровий доплер, тканинний та енергетичний доплер, імпульсно- та постійно-хвильовий доплер, B-Flow та ін.
 2. Розширення та розмір діагоналі екрана. Ці характеристики важливі для забезпечення зручності спостереження та високоякісного візуального аналізу отриманих даних.
 3. Кількість необхідних датчиків. Може знадобитися від 2-3 для стандартних рутинних обстежень до 5-6 для спеціалізованих досліджень.
 4. Глибина сканування. Є важливим параметром, оскільки різні області тіла потребують різної його величини. Наприклад, для абдомінальних досліджень глибина сканування може сягати від 30 до 36 см, тоді як для урологічних — вона може бути в межах 1–15 см.
 5. Кількість портів для датчиків, які можна використовувати одночасно. Залежно від класу системи, їх число варіюється від одного до чотирьох.
 6. Додаткові можливості. В пристроях преміального та експертного сегмента можуть бути наявні унікальні технології, які підвищують універсальність апарату. Серед них можна виокремити УЗ томографію, створення 3-вимірних зображень без використання об’ємних датчиків, еластографія зсувної хвилі та ін.

Важливо враховувати всі характеристики, оскільки вони визначають функціональність та придатність апарату до конкретних медичних завдань.

Джерело: сайт medigran.com