Критична інфраструктура може залишитися без світла — українців просять вимкнути кондиціонери — Події

Критична інфраструктура може залишитися без світла - українців просять вимкнути кондиціонери  - Події

Фото: t.me/Укренерго

Українців попередили, що через значний дефіцит електроенергії та підвищений попит критична інфраструктура в Україні може залишитися без світла. Тому громадянам варто максимально економно поставитися до споживання, вимкнути всі зайві прилади, а особливо кондиціонери. Про це повідомляє Facebook директора компанії YASNO Сергія Коваленка.

– Сьогодні була найскладніша ситуація за кілька останніх днів. Завтра знову з обмеженнями цілий день, – пояснив Коваленко. — Якщо продовжимо перевищувати ліміти, то доведеться знову вмикати екстрені відключення. Я розумію, що на вулиці спекотно. Але історія така, що вже навіть постачання в об’єкти критичної інфраструктури під час екстрених може перериватися… Подумайте про це наступного разу, коли включатимете кондиціонер, — додав він.

У вівторок, 4 червня, Україна імпортує електроенергію протягом доби з Румунії, Польщі, Угорщини та Молдови загальним обсягом 23 953 МВт-год, з максимальною потужністю в окремий годинник до 1 494 МВт. Експорт не провадиться і не передбачається. Енергетики, як і раніше, закликають громадян заощаджувати електроенергію. Тепер це важливо не тільки в піковий годинник, а й протягом усього дня.

У середу, 5 червня, відключення світла за графіком відбуватиметься протягом усього дня. Вони діятимуть у всіх областях України, повідомляє прес-служба «Укренерго». Вдень у вівторок, 4 червня, під час прямого ефіру телемарафону в студії згасло світло. Телеведучі, які на той час розповідали про звірства росіян на окупованих територіях, не розгубилися і анонсували блок новин. Вимушені відключення електроенергії – наслідок шести комбінованих цілеспрямованих атак Росії на українську енергосистему. Електроенергії не вистачає покриття потреб всіх споживачів.
Джерело