КСУ взявся за перевірку Харківських угод

КСУ взявся за перевірку Харківських угод

Фото: Пресс-служба Кремля Харківські угоди підписали колишні президенти України та Росії

Таке рішення ухвалила друга колегія суддів Другого сенату за конституційним зверненням 49 народних депутатів.

Конституційний суд України (КСУ) відкрив провадження у справі про конституційність так званих Харківських угод, які були підписані у 2010 році та дозволяли Чорноморському флоту РФ базуватися у Криму до 2042 року. Про це повідомила прес-служба суду у п’ятницю, 14 квітня.

Зазначено, що відповідне рішення 13 квітня ухвалила друга колегія суддів Другого сенату за конституційним зверненням 49 народних депутатів України.

«Суб’єкт права на конституційне звернення стверджує, що невідповідність оскарженої Угоди «принципам забезпечення національної безпеки, відсутність нормативно-правової бази для здійснення міжнародної угоди такого змісту, а також невідповідність зазначеної угоди статті 17 Основного закону України» є підставою для визнання цієї Угоди неконституційною», — заявили в КСУ.

Вказано, що на одному із засідань Велика палата суду визначить форму конституційного провадження у цій справі. Суддя-доповідач у справі — Сергій Головатий.

Нагадаємо, правоохоронці проводять розслідування проти колишніх керівників України у зв’язку з Харківськими угодами. У грудні 2022 року було завершено спеціальне розслідування щодо екс-президента Віктора Януковича та екс-прем’єра Миколи Азарова у цій справі.

Також суд дозволив арешт екс-міністра оборони Михайла Єжеля у зв’язку з Харківськими угодами.

Джерело