Кулеба назвав гарантію нормального життя Європи

Кулеба назвав гарантію нормального життя Європи

Фото: Дмитрий Кулеба / Twitter Кулеба виступив перед міністрами МЗС країн ЄС

Безпека континенту залежить від швидкості й обсягів постачання зброї і боєприпасів для потреб ЗСУ, зазначив очільник МЗС.

Поразка країни-агресора Росії у війні є гарантією нормального життя для Європи. Про це сказав голова МЗС Дмитро Кулеба під час Ради міністрів закордонних справ ЄС, повідомдляєтья на сайті відомства.

«Поразка Росії – це гарантія нормального життя для Європи. Нині немає жодного важливішого завдання. Для його досягнення Україні потрібно більше зброї та боєприпасів, і все це має бути доставлене якомога швидше», – заявив міністр.

За його словами, вищі шанси на перемогу має та сторона, яка володіє кращою логістикою, у зв’язку з чим ЄС повинен пришвидшити поставки нашим воїнам, щоб забезпечити визначальну перевагу України на полі бою.

«У нас спільна стратегічна мета: забезпечити мир у Європі для майбутніх поколінь. Ця мета нині залежить від швидкості ваших рішень та їхнього втілення. Давайте приберемо всі паперові стіни. Подолаємо всі процедурні перешкоди. Пришвидшимо кожен процес. Знищимо будь-які затримки на шляху між рішенням про надання зброї та її прибуттям на кордон України», – додав Кулеба під час звернення.

Також міністр перелічив короткострокові, середньострокові та довгострокові військові потреби України:

  • у короткостроковій перспективі надати більше бронетехніки, артилерійських систем, далекобійної артилерії та боєприпасів, ППО, бойової авіації, невідкладне навчання українських пілотів на F-16;
  • у середньостроковій перспективі збільшити пропускну здатність логістичних і ремонтних хабів, продовжити й розширити програми навчання для українських військових, збільшити обсяги виробництва боєприпасів й покрити потреби ЗСУ;
  • у довгостроковій перспективі сфокусуватись на розвитку спільної політики оборони, яка включатиме Україну як невід’ємну складову.

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готується до кількох важливих міжнародних подій, які можуть дати державі більше сили, а військовим – більше зброї.

Іспанія підтвердила відправку Leopard 2 до України

Джерело