Купуємо уживаний автомобіль: на що звернути увагу при пробній поїздці

У русі проявляється все, що приховано.

При купівлі вживаного автомобіля мало пробити його по базах даних і оглянути кузов і салон. Пробна обов'язкова поїздка, адже саме вона допоможе розкрити всі недоліки машини, про які продавець вважатиме за краще не говорити. Або сам не знає. Про те, які сюрпризи можуть "вилізти" при такому тест-драйві, інформує Ukr.Media.

На початку відзначимо, що будь-який мотор повинен працювати тихо і рівно, а холості оберти не плавати. При натисканні педалі газу на нейтралі, агрегат зобов'язаний легко набирати обертів. А при скиданні не повинно бути сторонніх шумів. Якщо на цьому етапі відчуєте проблеми, подальша поїздка втратить сенс.

У русі справний мотор рівно приймає навантаження. Машина їде без ривків і навіть незначних посмикувань. "Автомат", "робот" або варіатор також не повинно "ковбасити". Будь-які ривки — ознака проблем. У "автомата" це може бути знос шестерень або низький рівень мастила, у "робота" — несправність мехатроніка. А якщо ривки невеликі, значить у коробки стара "прошивка", яку власник з якоїсь причини не став оновлювати на сервісі. Це привід вимагати знижку, адже "перепрошивати" трансмісію в будь-якому випадку доведеться новому господареві.

У пробній поїздці бажано переїхати "лежачого поліцейського". У багатьох машин при цьому чути характерний металевий стукіт в передній підвісці. Це дають про себе знати втулки стабілізатора. Вони або зносилися, або, якщо автомобіль відносно новий, з них пішло мастило. Заміна втулок або лубриканта — операція копійчана, але все ж її потрібно зробити. А ще це привід зайвий раз перевірити ходову на предмет зносу окремих елементів, наприклад, сайлентблоків. Адже через них може початися "жор" гуми, який відразу не визначити.

Корисно буде і вивісити автомобіль. Ми говоримо про діагональне вивішування, при якому одне з коліс зависає в повітрі. Зазвичай так перевіряють жорсткість кузова на кручення. Це корисно зробити не тільки з кросоверами і позашляховиками, але і з легковиками. Річ у тім, що за роки експлуатації зношується не тільки мотор або підвіска, але ще і зварні шви кузова. Через велику кількість циклів навантаження вони втрачають міцність і жорсткість. При цьому автомобіль може жодного разу не побувати в аварії. Додамо сюди іржу на швах і отримаємо повну картину. Втома металу дає про себе знати. Кузов "веде" і у нього вже не відкриваються двері або багажник. Така машина вже не витримає сильний лобовий або бічний удар при ДТП. Її небезпечно перевантажувати. Так що це привід відмовитися від покупки, або зажадати хороший дисконт.

Далі потрібно перевірити гальма і кермове управління. Загальмувати з 80 км/год до 20 км/год, якщо на педалі є невеликі вібрації, значи на внутрішніх поверхнях гальмівних дисків присутні борозни або ржа. Рано чи пізно їх доведеться міняти.

А ще відчуйте кермо. Чи добре машина відгукується на рух "бублика"? Чи немає сторонніх звуків? Приберіть руки з керма на прямій дорозі і подивіться, як їде автомобіль. Якщо він точно тримає пряму, значить ходова в непоганому стані.

Джерело