Лайфхак з магнітом для автовласників, який продовжить життя двигуну

Для чого досвідчені водії встановлюють магніт на двигун автомобіля.

Будь-який автомобіліст хоче, щоб силовий агрегат машини працював чим довше, не вимагаючи ремонту, інформує Ukr.Media.

Експерти розповіли про найпростіший і найефективніший лайфхак на цю тему, який можна застосувати практично на будь-якому транспортному засобі з двигуном внутрішнього згоряння.

Відзначається, що яким би прекрасним не було мастило, залите в двигун, повністю виключити знос тертьових частин воно не в змозі. Що відбувається з будь-яким двигуном в процесі його експлуатації? Потроху стираються і частини циліндро-поршневої групи, і вкладиші шатунів з колінчастим валом.

Цей процес означає поступове перетворення частин двигуна в металеву стружку. Якщо цей залізний пісочок буде накопичуватися в моторному мастилі, що циркулює по двигуну, він буде виконувати роль абразиву. Щоб відловлювати цей та інші типи забруднень, придуманий спеціальний фільтр.

Найчастіше цей елемент системи змащення працює без нарікань. Однак дорогі якісні фільтри іноді підробляють. Крім того, в умовах подорожчання всього і вся для обслуговування автомобілів багато водіїв економлять і купують фільтри неперевірених, але недорогих брендів.

В обох випадках велика ймовірність, що фільтр не справляється зі своїми завданнями і металеві продукти зносу будуть залишатися в мастилі і руйнувати двигун.

При цьому є простий спосіб підстрахуватися від розвитку подій — магніт. Зовсім не обов'язково ламати голову, намагаючись якось встановити магніт всередину двигуна. Досить буде того, що він буде поза блоку циліндрів, але в безпосередній близькості від мастила.

У першому випадку ми прилаштовуємо його до фільтру мастила. Це ідеальне розташування, оскільки гарантує, що вся стружка залишиться там, де вона повинна збиратися. Другий варіант — встановлюємо магніт на піддоні картера двигуна. Дуже добре, якщо там є захист двигуна — він розширює можливості кріплення нашого девайса. При цьому стружка випадає на дно картера і буде залишатися там до моменту заміни мастила.

Джерело