Літні звички автомобілістів що загрожують тяжкими наслідками

Чого не рекомендується робити в машині навіть у спеку.

Корисні поради з особистого досвіду, які, може бути, дійсно врятують комусь життя і здоров'я в дорозі, інформує Ukr.Media.

З чим найчастіше у нас асоціюється літнє водіння? Правильно: з відкритими вікнами автомобіля. Навіть якщо він оснащений кондиціонером. Адже це ж так здорово — відчувати теплі пориви повітря, що кружляють по салону. Особливо коли їдеш не по бетонних джунглях мегаполісу з його вихлопними газами, а по швидкісному шосе за містом або по трасі місцевого значення. Але біда в тому, що за містом влітку носяться сонми комах. Від нешкідливих метеликів до агресивних ос і нахабних ґедзів з оводами. Коли такий "звір" опиняється в салоні, водій мимоволі відволікається від керування в спробах нейтралізувати незваного гостя або хоча б не дати йому себе вкусити. Подібні трюки за кермом часом закінчуються ДТП "на рівному місці". Тому краще закрийте вікна і включіть кондиціонер!

З тієї ж серії — манера водити автомобіль босоніж. Ніби як у взутті жарко, а без нього — в самий раз. У нормальних умовах — чому б і ні. Але уявіть, що вам раптом треба було екстрено загальмувати? Не факт, що це вийде виконати роззутою ногою. Та й гола ступня цілком може в критичній ситуації зіслизнути з педалі. Крім того, якщо доведеться екстрено вискакувати з автомобіля (не важливо з яких причин), босоніж ви добіжите рівно до першого камінчика, що випадково опинився на асфальті. Або осколка скла. А тепер уявіть, скільки цього добра валяється на узбіччі. Туди, в разі чого, босоніж взагалі лізти не варто. Відповідно, і водити машину — теж.

Влітку часто трапляється, що через негоду ми надягаємо на себе додатковий одяг, а потім з'являється сонце і в ньому стає по-справжньому жарко. Настільки, що часом навіть кондиціонер не рятує, коли крізь лобове скло прямо у вас, одягненого в щільну куртку, шпарять промені безжального світила. Багато водіїв в такій ситуації, не зупиняючись, починають скидати з себе зайве. Пояснювати, що це загрожує ДТП, вважаємо, нікому не треба. Тому в подібній ситуації або терпіть спеку, або зупиніться і спокійно роздягніться. Цілішими будете не тільки ви, а й інші учасники руху.

Якщо звернути увагу на поведінку сусідів по потоку, то виявиш, що багато водіїв в дорожньому заторі або під час зупинки перед світлофором приймаються захоплено колупатися в носі. Влітку з цією звичкою варто "зав'язати". Причому аж ніяк не з естетичних міркувань. Річ у тім, що тепла погода сприяє розмноженню всіляких бактерій, в тому числі і хвороботворних. Взимку, в мороз, хапаючись наприклад, за ручку заправного пістолета на АЗС, можна з великою часткою впевненості сподіватися, що холод повбивав більшість мікроорганізмів, залишених на ній автомобілістом що заправлявся перед вами.

А влітку вони на цій рукоятці напевно залишаються неушкодженими і прекрасно себе почувають в очікуванні наступного "господаря". Як і на дверній ручці на вході в касу бензоколонки або, скажімо, на візку супермаркету, в який ви заїжджаєте по дорозі. Ви беретеся за них, чіпляєте там чужу заразу, а потім тягнете її на своїх пальцях у власний ніс. Краще цього не робити, якщо не бажаєте грати в "рулетку" з чужими бактеріями.

Ще одна погана "літня" звичка характерна для пасажирів. Але оскільки водій, за великим рахунком, несе повну відповідальність за їх благополуччя в поїздці, то це і його проблема. Мова про манеру деяких пасажирок складати ноги на "підвіконня" під лобовим склом або зовсім виставляти п'яти у вікно автомобіля на ходу. Виглядає прикольно і десь навіть сексуально. Але не приведи боже в цей момент трапиться навіть дріб'язкове ДТП! При зіткненні дівчина з ногами що стирчать, гарантовано вислизне з ременя безпеки, оскільки він на таку манеру експлуатації абсолютно не розрахований. При цьому вона ризикує не тільки "політати" по салону, але і отримати травму від подушки безпеки що спрацювала. Тому пасажир повинен тримати ноги там, де належить. Ціліше буде. Та й водія, в разі чого, не стануть потім судити за заподіяння шкоди здоров'ю супутника.

Джерело