Лубінець: Єгипет отримав списки українців у Секторі Гази, їхня евакуація — пріоритет — Події

Лубінець: Єгипет отримав списки українців у Секторі Гази, їхня евакуація - пріоритет - Події

Фото: REUTERS

Україна передала владі Єгипту списки українців для евакуації із Сектору Гази. Це буде їхнім пріоритетом, запевнив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі телемарафону.

— Евакуація громадян України буде у пріоритеті у єгипетської влади. Це прямі слова заступника міністра закордонних справ із питань захисту прав людини Халіда Ель-Баклі. Я вчора з ним спілкувався. Сьогодні о 12:00 наш посол передав їм списки, де в черговий раз він підтвердив, що влада Єгипту зараз працює, щоб максимально швидко відкрити КПП Рафах, через який відбуватиметься евакуація цивільних, — розповів Лубінець.

Він уточнив, що станом на зараз офіційної інформації про відкриття пункту на кордоні з Єгиптом немає і влада країни поки не давала дозволу, щоб евакуаційні групи підходили ближче до цього пункту перетину.

За словами Лубінця, кількість громадян України, які хочуть виїхати із Сектору Гази, постійно зростає. При цьому більше половини з тих, хто вже звернувся за допомогою, знаходяться у безпосередній близькості до КПП «Рафах».

– Насамперед це – ті громадяни, у яких зруйновано житло, і вони іноді просто пішки, з дітьми йдуть до цього пункту перетину. Решті українців повідомили, що як тільки з’явиться інформація про відкриття КПП, треба знайти можливість якнайшвидше туди доїхати, — уточнив омбудсмен.

Вранці у понеділок, 16 жовтня, із ізраїльського аеропорту «Бен Гуріон» (Тель-Авів) вилетів літак із громадянами України. Це другий евакуаційний літак із українцями з Ізраїлю. Перший борт вилетів 14 жовтня. Він вирушив із Тель-Авіва до Бухаресту.

ХАМАС напав на Ізраїль уранці 7 жовтня. Вранці 16 жовтня МЗС Ізраїлю повідомило про загибель 13 українців. Ще 7 наших громадян вважаються зниклими безвісти.

Джерело