Лубінець різко відреагував на затримання працівниками ТЦК львівського волонтера — Події

Лубінець різко відреагував на затримання працівниками ТЦК львівського волонтера  - Події

Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

У Львові працівники ТЦК силоміць затримали місцевого волонтера Кирила Тарана. Уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець висловив своє обурення ситуацією.

– Обурений черговим фактом жорсткого затримання призовника представниками ТЦК, – заявив Лубинець. – У Львові співробітники ТЦК силою затримали місцевого волонтера Кирила Тарана. Інформацію про інцидент, що стався в ніч проти 16 березня, разом із відео оприлюднила в соцмережі його дружина. За її словами, представники ТЦК схопили Кирила посеред вулиці та насильно заштовхали до мінібуса. Порядку денний при цьому не вручали. Згодом чоловіка привезли до Шевченківського РТЦК та СП. Він відмовився проходити ВЛК через проблеми зі здоров’ям та відсутність при собі медичних документів, які б це підтвердили, — розповів Лубінець.

Дружина Кирила каже, що до ранку вже був готовий наказ про її чоловіка і його одразу відправили до військової частини на полігон у Рівному. Після цього до Шевченківського РТЦК, щоб з’ясувати ситуацію на місці, прибув представник омбудсмена у Львівській області Тарас Подворний. Також відбулася нарада з обласним ТЦК, на якій вирішили призначити повторне проходження ВЛК Тарану.

При цьому Львівський обласний ТЦК та СП Артур Ніязов запевнив, що за фактом інциденту із затриманням Кирила Тарана призначили службове розслідування, за результатами якого винних притягнуть до відповідальності. Омбудсмен наголосив, що силові затримання призовників, побиття, погрози, залякування — це неприпустимо, і більше того, так не має бути в демократичному суспільстві.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Violetta Taran 🇺🇦 (@_violetta_taran_)

Раніше стало відомо, що на вулиці у Львові затримали чоловіка призовного віку. Чоловіки у військовій формі насильно заштовхали його в намиста і відвезли в невідомому напрямку. Відео інциденту, зняте камерами спостереження, у Instagram оприлюднила дружина затриманого – Віолетта Таран. У Хустському РТЦК та СП проводятьслужбову перевірку через повідомлення про ймовірну спробу самогубства. Там 13 березня чоловіка затримали прикордонники під час спроби незаконного перетину кордону. Однак, не витримавши тортур у військкоматі, той намагався перерізати собі вени.
Джерело