Машиніст розповів, як він готується до зіткнення поїзда із застряглою на шляхах машиною — часом навіть не можна гальмувати

Головне — щоб пасажири не панікували.

Коли машиніст поїзда бачить на коліях автомобіль, у нього є чіткі установки, що і в якому порядку робити. І один із залізничників докладно описав цей процес. Виявляється, іноді навіть не можна загальмувати, але найголовніше — щоб пасажири не запанікували, інформує Ukr.Media.

Машиніст поїзда розповів, що повинні робити працівники у кабіні, якщо вони бачать застряглий на коліях автомобіль. І якщо ви думали, що на «посигналити і загальмувати» все закінчується, то це далеко не так. А іноді взагалі не можна зупинятися.

Якщо трапилося так, що ви благополучно застрягли на рейках, то машиніст радить водіям виходити з машини і залишати місце події.

Людині за кермом може здаватися, що поїзд починає їхати повільніше, і це дійсно так: побачивши на коліях автомобіль, машиніст починає екстрене гальмування. Але навіть якщо він зреагував максимально швидко, повна зупинка потяга станеться тільки через кілометр.

Так що не варто сподіватися, що локомотив завмре в сантиметрах від авто, як це буває у фільмах.

Отже, якщо автомобіль на шляхах і, по ходу, нікуди звідти не збирається. Що повинен робити машиніст? За словами автора, насамперед необхідно дати гудок. Якщо після оглушливого сигналу про небезпеку машина все ще не рухається з місця, настає час екстреного гальмування. Смикнув за важіль, машиніст повинен негайно бігти з кабіни — інакше велика ймовірність його власної загибелі.

В кабіні машиніста, крім нього самого, сидить ще і помічник. Після зіткнення його обов'язок — надати першу допомогу пораненим і постраждалим. У головного по локомотиву в цей момент інші справи: він повинен повідомити всім про подію. А саме диспетчеру, черговому та зустрічним поїздам. Потім машиніст зобов'язаний приєднатися до помічника і допомагати людям.

Одна з найскладніших, але важливих завдань після аварії — не допустити паніки серед пасажирів. А пасажири, як показує практика, дуже схильні влаштовувати переполох навіть якщо їх життю вже нічого не загрожує. При будь-яких розкладах, за словами машиніста, потрібно якомога швидше викликати швидку допомогу і полагодити те, що зламалося від удару, а потім продовжити шлях.

Втім, такий сценарій не завжди можна застосувати. За словами машиніста, розвиток подій залежить від ділянки дороги. На деяких відрізках гальмувати заборонено, тому, якщо машина застрягла як раз в такому місці, то, збивши її, потяг навіть не загальмує. І це ще один вагомий аргумент для водія як можна швидше залишати транспортний засіб. Адже не всім відомо, де саме розташовані такі безупинні ділянки.

Так що у випадку, якщо автомобіль застряг на шляхах, краще не випробовувати долю, а одразу вибігати з машини.

Джерело