Мер Авдіївки пояснив значення міста для військ РФ

Мер Авдіївки пояснив значення міста для військ РФ

Фото: УНІАН (ілюстративне фото) Росіяни намагаються окупувати Авдіївку для виходу на кордони Донеччини.

Російські окупанти отримали завдання вийти на адміністративні кордони Донеччини до кінця року, і взяття Авдіївки важливе для виконання цього завдання.

Російські війська отримали завдання до кінця року вийти на адміністративні кордони Донецької області. Про це в ефірі Українського радіо повідомив голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш, передає УНН.

«Вони поставили чергову дату виходу на адміністративні кордони Донецької області. Тепер це 31 грудня. Вони розуміють: якщо взяти висоту Авдіївки, то далі вже їм буде простіше дійти до Покровська, і так далі. Тому Авдіївка для них вкрай важлива. По-перше, вони хочуть захопити ці висоти. Не дати можливості нам контролювати дуже серйозну ділянку фронту біля Донецька. Це понад 50 кілометрів лінії фронту. Це дуже багато. Тим більше це лінія фронту, яка наближена до Донецька. По-друге, це все-таки трохи відвернути увагу і не дати можливості перекинути наші сили на інші напрямки. Бо дійсно, в них є проблеми і на Бахмутському напрямку, і на Запорізькому. Таким чином, вони намагаються трохи «скувати» наші сили саме на Авдіївському напрямку», — сказав Барабаш.

Він додав, що для України Авдіївка теж стратегічно важлива, оскільки вона дуже близько до Донецька.

«Між крайніми вулицями Авдіївки та Донецька трохи більше 6 кілометрів. І найголовніше те, що це стратегічна висота. Вся Авдіївка і більшість територій навколо — це панівні висоти й саме тому для нас це важливо», — зазначив він.

Барабаш зазначив, що росіяни чекали головного удару нашого контрнаступу саме на Донецьк.

«Дуже багато було такої інформації в їхніх телеграм-каналах. І вони зараз це так подають, що буцімто вони попередили ймовірний основний удар контрнаступу саме на столицю «недореспубліки», що вони почали першими ці наступальні дії. Ну і, напевно, одне з найголовніших для них — їм була потрібна бодай якась «перемога». Бо останнім часом з цим у них якось не дуже. І саме для цього була вибрана Авдіївка, яка з 2014-го року поруч, втім незламна, яку вони не можуть взяти, що тільки вони не робили за ці всі роки. Нічого в них не виходить», — сказав Барабаш.

Нагадаємо, тривають запеклі бої в районі міста Авдіївка. Українські військові сподіваються, що ситуація незабаром стабізується.

Катастрофа росіян у Авдіївці. Бійня триває

Джерело