Мер Сум отримав підозру в отриманні хабара

Мер Сум отримав підозру в отриманні хабара

Фото: САП Мера міста та директора департаменту викрили «на гарячому»

Прокурор наполягатиме на застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

Правоохоронці повідомили про підозру меру міста Суми, якого викрили на отримання хабара на сумум понад 2 млн гривень. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура у вівторок, 3 жовтня.

«Дії посадовця кваліфіковані за ч.4 ст.368 КК України. Його спільнику – директору Департаменту інфраструктури Сумської області також інкриміновано ч. 4 ст. 368 КК України», – йдеться у повідомленні.

Розслідуванням встановлено, що посадові особи вимагали гроші за вирішення питання щодо встановлення виконавчим комітетом Сумської міської ради для однієї з компаній нового економічно обґрунтованого тарифу на поводження з побутовими відходами та нестворення штучних перешкод для неї у здійсненні господарської діяльності.

Упродовж листопада 2022 року – жовтня 2023 року чиновники отримали хабарі на загальну суму 2,13 млн грн.

У понеділок, 2 жовтня, мера міста та директора департаменту викрили «на гарячому» одразу після отримання 1,43 млн грн.

Зараз вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу. Прокурор наполягатиме на застосуванні до осіб запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

Відомо, що посаду міського голови Сум обіймає Олександр Лисенко.

Нагадаємо, працівники СБУ і НАБУ викрили суддю Броварського міськрайонного суду Київської області. Він вимагав 4 тис. доларів за «правильне вирішення питання» під час судового засідання.

Джерело