Мережа АЗК WOG намагається вижити за рахунок обману споживачів

На мережі автозаправок WOG з'явився новий бензин 95 eco+ з домішками оксігенатних сполук.

Компанія WOG після трагічної загибелі її лідера Ігоря Єремєєва намагається зіграти на виведенні на ринок нового палива.

Зокрема, на мережі автозаправок WOG з'явився новий бензин 95 eco+ з домішками оксігенатних сполук. Це зазначено в технічних характеристиках палива. Оксигенатні з'єднання, як виявилося, це ніщо інше, як спирт. Точніше — етанол, зміст якого в бензині 95 eco+ становить понад 38%. Про це повідомляє видання Utro.

Ніде в характеристиках нового бензину, що продається на заправках WOG, не вказується, що основною складовою цього палива є етанол. Як повідомляється, цим пояснюється відносна дешевизна нового палива, так як етанол набагато дешевше бензину. А зараз мережа АЗС WOG не гребує заробляти обманним шляхом ціною життя людей і поломки автомобілів. Таких обманів клієнтів компанія не дозволяла собі за покійного власника Ігоря Єремєєві.

У редакцію Utro звернувся житель міста Києва, який купився на привабливу рекламу нового дешевого екологічного палива 95 eco+. Розраховуючи серйозно заощадити на новому бензині, водій заправив свою машину новим бензином на заправці WOG, але вже до кінця тижня двигун автомобіля почав глухнути. І чим далі, тим частіше. Зрештою машину просто не можливо було завести. Водій зробив експертизу палива в лабораторії, яким заправляв авто останній місяць. Експертиза показала, що об'ємна частина етанолу склала 34,59%, хоча норма ДСТУ 4839:2007 — 5,0%.

Експерти ринку говорять про те, що при використанні палива на етанолі різко знижується потужність двигуна, машина глохне, її важко завести. Як з'ясувалося, двигун і паливна система повинні бути адаптовані до бензинів, що містять більше 5% етилового спирту. Для цього використовуються металеві деталі, виготовлені із спеціальних сплавів, не схильних до корозії, що викликається продуктами окислення спиртів, ущільнювальні елементи, стійкі до впливу спиртів. Також змінюються настройки двигуна для забезпечення оптимального співвідношення між потужністю двигуна і витратою палива. Автомобілі, що продаються в Україні, таких "прокачувань" не проходили і не проходять.

Згідно з опублікованою інформацією, після використання бензину 95 eco+ починає відчутно хитати двигун. Крім того, як виявилося, якщо застосовувати бензин, що містить більше 10% спирту, то гарантія на автомобіль може бути втрачена. А вміст спирту в бензині 95 eco+ на автозаправках WOG — понад 38%!

Джерело