Міфи про рівень мастила в двигуні автомобіля

Поширені помилки.

Рівень мастила в моторі автомобіля — важливий показник, який демонструє поточний стан двигуна. Щоб не допустити поломки вузла, важливо стежити за цим параметром. Однак, незважаючи на простоту, процедура обростає безліччю міфів. Ми розібралися, які є помилки та наскільки вони небезпечні, інформує Ukr.Media.

Справні двигуни не під'їдають мастило

Витрата мастила між замінами існує у будь-якого двигуна, різниця тільки в обсягах. Технічна рідина йде з мотора через ущільнення поршень-циліндр і ущільнення клапанів, а також з газами з системи вентиляції картера. Це відбувається навіть на нових двигунах, просто не так помітно. Причина в природному змащуванні елементів, які труться.

Рівень мастила не може підвищитися

Спостерігати зворотне можна в холодну погоду, коли на непрогрітому автомобілі переважно пересуваються на короткі відстані. Рівень мастила в цьому випадку на щупі може підрости на 10-20 мм. Безумовно, сам об'єм рідини не збільшується. Мастило розбавляється паливом, яке не встигає згоріти і потрапляє через поршневі кільця в піддон.

Краще перелити мастило при заміні, ніж недолити

Тут немає настільки однозначної відповіді, оскільки в кожному випадку потрібно враховувати, який обсяг недолили і перелили. Якщо рівень вище на 15-20 мм, то не потрібно нічого чіпати. Якщо залили більше мастила, то надлишки потрібно злити. В іншому разі в картері утворюється масляний туман, що засмічує дросель і забруднює компресор.

Якщо в системі мастила налили трохи нижче рівня, допускаються короткі поїздки. Однак постійна їзда "на сухому" моторі призводить до швидкого псування технічної рідини.

Перевіряти рівень мастила можна на холодному і гарячому двигуні

Це не так. Оскільки моторне мастило, як і будь-які рідкі склади, розширюється при нагріванні, робити замір потрібно тільки на холодну. Різниця на прогрітому моторі може становити до 10%, що дорівнює приблизно 500 мл. Між мітками щупа приблизно літр мастила, тому різниця при вимірі в спеку і мороз часто становить половину щупа.

При заміні мастила потрібно заливати рідину до максимуму

Оскільки при заливці використовується частіше холодне мастило (його температура становить 10-20 градусів), а мотор не прогрітий до робочої температури, варто трохи не доливати технічної рідини. Інакше після першого запуску в результаті розширення складу буде невеликий перелив.

Джерело