Міжнародний день цирку — 20 квітня 2019 року

У 2010 році вперше відзначили професійний день на міжнародному рівні.

Видовищні виступи акробатів, смішні жарти клоунів, літаючі під куполом гімнасти і дресирувальники з вихованцями — все це цирк. Щоб світове співтовариство змогло в повній мірі оцінити внесок цього виду мистецтва в культуру, йому присвятили свято, інформує Ukr.Media.

Міжнародний день цирку відзначається в третю суботу квітня щороку. У 2019 воно припадає на 20 квітня.

Історія
Ініціатор і творець торжества — Всесвітня федерація цирку. Цю ідею підтримала Європейська циркова асоціація. Найбільше зраділи новому святу самі циркачі. У 2010 році вони вперше відзначили професійний день на міжнародному рівні.

Двома роками раніше в третю суботу квітня святкували Європейський день цирку. Щоб не порушувати традицію, дату нового свята залишили без змін.

Перший цирк, який побудували в Стародавньому Римі, мало чим схожий на той, який вважається класичним розважальним, з клоунами і дресированими ведмедями. Римляни використовували цирк як місце для скачок і перегонів на колісницях. Там же проводилися бої між гладіаторами. Розвага людей — єдина схожість між тим цирком, який був в Римській імперії, і тим, який відомий сучасникам.

Після розвалу Імперії цирки втратили популярність і перестали діяти аж до XVIII століття. Воскресінням і новим видом, який нагадував звичний в XX столітті, циркове ремесло зобов'язане англійцям Астлей. Перший виступ батько і син провели в Парижі. На побудованій круглої арені вони показували номери з кіньми і акробатичні вправи.

Цікаві факти
У німецькому місті Штутгарт виписали водійські права цирковому ведмедю.

Арена в цирку має строгий розмір. Її діаметр становить 13 м. Це значення оптимально підходить для коней, які біжать галопом по колу.

На цирковому жаргоні метання гострих предметів називається «частокольним мистецтвом».

Джерело