Міжнародний Реєстр збитків розпочав прийом заяв

Міжнародний Реєстр збитків розпочав прийом заяв

Фото: Офіс президента Результати російських бомбардувань в Україні

Запуск Реєстру став революційною подією для світового міжнародного права, для українців та для всіх постраждалих від війни, зазначили у Мін’юсті.

У місті Гаага в Нідерландах оголошено про технічний запуск міжнародного Реєстру збитків та початок прийому заяв постраждалих від збройної агресії РФ. Про це повідомило Міністерство юстиції України у вівторок, 2 квітня.

Вказано, що запуск Реєстру збитків відбувся в рамках міністерської конференції «Відновлення справедливості для України» в присутності генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, керівників міжнародних організацій, міністрів та високопосадовців з понад 60 держав.

«Головне завдання міжнародного Реєстру збитків – отримувати та обробляти заяви про збитки та докази; класифікувати та систематизувати такі заяви, оцінювати та визначати придатність заяв для включення до Реєстру та реєструвати прийнятні заяви з метою їх майбутнього розгляду та винесення рішення», – йдеться у повідомленні.

Міністр юстиції Денис Малюська назвав запуск Реєстру революційною подією для світового міжнародного права, для українців та для всіх постраждалих від війни.

«Його створення й поява стали результатом кропіткої, безупинної роботи української команди та світової спільноти. Ми не чекаємо на завершення війни – ми діємо. Створено реальну можливість притягнути РФ до відповідальності та отримати відшкодування збитків, завданих країною-агресором», – заявив він.

У свою чергу заступниця міністра юстиції Ірина Мудра повідомила, що зараз робоча група продовжує працювати над створенням Компенсаційної комісії, яка буде присуджувати компенсації й Компенсаційного фонду для виплат.

«Учасники робочої групи перебувають у постійному діалозі з міжнародними партнерами, щоб якнайшвидше запустити Міжнародний компенсаційний механізм в цілому, а всі постраждали отримали компенсації», – повідомила вона.

А прем’єр-міністр Денис Шмигаль спрогнозував, шо лише в сегменті житла до Реєстру надійде від 300 до 600 тис. заяв від постраждалих.

«Загалом очікуємо до 8 млн заяв від усіх, кого так чи інакше торкнулася війна», – сказав він на сьогоднішньому засіданні уряду.

Раніше у вівторок стало відомо, що застосунок Дія почав приймати заяви до Реєстру збитків. Для подання заяви треба бути власником майна та мати Акт про обстеження від місцевої влади.

Джерело