Міністр назвав об’єм виробництва аналогу «шахедів»

Міністр назвав об'єм виробництва аналогу "шахедів"

Фото: Укроборонпром Українські «шахеди» літають на тисячу кілометрів

«Український шахед» почали виробляти на одному з державних заводів, зазначив Олександр Камишін.

Україна дійсно налагодила серійне виробництво вітчизняного аналога іранских дронів типу Shahed 131/136. За місяць таких БПЛА виробляють десятки. Про це сказав міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, повідомляє Форбс Україна у четвер, 16 листопада.

За його словами, оборонна сфера робить важливий внесок в економіку України. А у майбутньому вона повинна стати головним сектором економіки держави.

«Починаючи з того, що називають «українським шахедом», ми не кажемо назву цього продукту, але вийшли на серійне виробництво його і зараз (виробляємо) десятки на місяць, продовжуючи багатьма іншими позиціями, які ми раніше виробляли зовсім мало, а зараз маємо пристойні цифри», – сказав міністр.

Він зазначив, що кратне збільшення виробництва не задовольняє уряд: «Нас задовольняє десятикратне зростання і більше. У нас по багатьох напрямах є таке зростання».

Камишін наголосив, що зараз не йдеться про інтеграцію Укроборонпрому з бізнесом. Але один з державних заводів допомагає невеликим приватним компаніям, що виробляють дрони.

«У цьому плані «український шахед» з’явився саме на державному заводі», – підкреслив міністр.

Раніше стало відомо, що Україна розпочала серійне виробництво аналогу «шахеда». Його вже замовляють сили оборони для своїх операцій.

Нагадаємо, 17 жовтня минулого року Укроборонпром оприлюднив фото металевої конструкції з синім птахом та жовтим гербом, підписавши її: «Дальність – 1000 км, вага бойової частини –75 кг. Завершуємо розробку».

Пізніше стало відомо, що Україна провела низку успішних випробувань ударного безпілотника з дальністю ураження на тисячу кілометрів.

Джерело