Мінмолодьспорту вимагає скасувати рішення ФІФА та УЄФА про допуск росіян до змагань

Міністерство молоді та спорту України опублікувало заяву щодо рішень ФІФА та УЄФА про допуск росіян до міжнародних футбольних змагань.

Україна звернулася до всіх асоціацій-членів УЄФА із проханням долучитися до бойкоту будь-яких футбольних матчів з РФ, передає Укрінформ.

«З України було викрадено і вивезено до Росії щонайменше 19 тисяч дітей. Російськими військовими зруйновано 2767 навчальних закладів в Україні. Постраждали 344 спортивних об’єктів. 95 з них — зруйновано повністю або знищено частково.

Окупаційний російський режим продовжує вбивати і викрадати українських дітей, знищує об'єкти цивільної інфраструктури, включно зі стадіонами та спортивними школами, не залишаючи українським дітям можливостей не те, що для занять спортом, а для звичайного життя.

Так, від початку повномасштабного вторгнення Росія вбила 504 дитини, і ще 1129 отримали поранення внаслідок російської агресії. Вже задокументовано 3209 злочинів російських окупантів проти дітей, включно з 13 фактами сексуального насильства проти неповнолітніх.

Агресивна Росія позбавила українських дітей не тільки можливості тренуватися, але й мирно і безпечно жити. Сотень наших дітей вона позбавила життя. Водночас УЄФА та ФІФА повертає на змагання російських дітей, які з вини цього органу будуть впевнені, що їхня країна має право вбивати інших і все робить правильно.

Ми вимагаємо скасування рішень ФІФА та УЄФА, як таких, що обмежують права українських дітей, яких Росія позбавила права безпечно тренуватися і просто жити в рідній країні, без загрози бути вкраденим, зґвалтованим або вбитим.

Україна звернулася до всіх асоціацій-членів УЄФА із проханням долучитися до бойкоту будь-яких матчів з РФ. Офіційно про такий бойкот вже заявили асоціації футболу Англії, Польщі, Латвії, Литви, Швеції, Данії, Фінляндії, Ірландії, Норвегії, Румунії. Ще декілька країн — Швейцарія, Чехія, Нідерланди та Естонія — чекають на подальші пояснення від УЄФА», — йдеться у заяві міністерства. 

Мінмолодьспорту України твердо переконане, що футбол завжди має пропагувати мир, толерантність та справедливість, а не спонукати продовжувати війну та пропагувати безкарність.

«Ми закликаємо ФІФА та УЄФА протистояти насильству та агресії з боку РФ. Ми будемо рішуче відстоювати цю позицію, допоки Росія воюватиме проти України та поки не відновиться мир на європейському континенті», — зазначає Мінмолодьспорту.

Фото: mms.gov.ua.

Джерело