Міноборони оновило доплати військовим

Міноборони оновило доплати військовим

Фото: Генштаб ЗСУ / Facebook Оновлене грошове забезпечення військовослужбовці почнуть отримувати з 29 вересня

Виплати бійцям ЗСУ, які воюють на передньому краї, збережені на тому ж рівні – 100 тисяч гривень.

Міністерство оборони збільшило перелік військовослужбовців, які отримують додаткову винагороду. Найближчим часом гроші надійдуть на їхні рахунки, повідомило військове відомство у вівторок, 3 жовтня.

«Серед іншого збільшені виплати пораненим, інструкторам навчальних центрів, строковикам та курсантам», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, встановлюється винагорода:

  • 100 тисяч гривень – військовослужбовці ракетних військ, артилерії та протиповітряної оборони, які здійснюють вогневе ураження противника, без умови перебування в районі ведення бойових дій (раніше вони отримували 30 тисяч). Нараховується з 29 вересня;
  • 100 тисяч гривень – військовослужбовці, які здійснюють розмінування у районах ведення бойових дій (раніше вони отримували 30 тисяч). Нараховується з 29 вересня;
  • 50 тисяч гривень – військовослужбовці зі складу командування та штабів (у тому числі поза районами ведення бойових дій), які здійснюють управління частинами та підрозділами, що ведуть бойові дії (раніше вони отримували 30 тисяч). Нараховується з 29 вересня;
  • 30 тисяч гривень – військовослужбовцям за виконання бойових завдань з розмінування поза районами ведення бойових дій. Нараховується з 29-го вересня.

Поранені військовослужбовці, які перебувають у розпорядженні понад два місяці та за станом здоров’я не мають змоги виконувати обов’язки військової служби за відповідними посадами, отримуватимуть додатково 20 100 гривень. Нараховується з 1 червня.

Інструктори учбових центрів отримуватимуть додатково від 15 тисяч до 30 тисяч гривень. Нараховується з 1 червня.

Строковики будуть отримувати по 6 тисяч гривень, а курсанти – 2 350 гривень. Нараховується з 1 червня.

Зазначені військовослужбовці отримають відповідні доплати найближчим часом. Оновлене грошове забезпечення військовослужбовці почнуть отримувати з 29 вересня.

При цьому виплати бійцям, які воюють на передньому краї, збережені на тому ж рівні – 100 тисяч гривень. Це ж стосується військовослужбовців, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов’язане із захистом Батьківщини, та перебувають на стаціонарному лікуванні, а також сімей полонених та зниклих безвісті.

Нагадаємо, на початку квітня Верховна Рада проголосувала за те, щоб повернути військовим доплати в розмірі 30 тисяч гривень. Однак згодом до парламенту внесли постанову, яка блокує повернення доплат.

І лише 28 липня Рада ухвалила закон про доплати військовим, а 30 червня документ підписав президент Володимир Зеленський. 9 серпня уряд остаточно затвердив доплати військовим.

Джерело