Міноборони придбало дрони на понад 1 млрд гривень

Міноборони придбало дрони на понад 1 млрд гривень

Фото: Генштаб ЗСУ / Facebook ЗСУ активно використовують дрони DJI Mavic 3E

Лише на останніх закупівлях вдалося заощадити понад 65 млн гривень від очікуваної вартості, зазначили у відомстві.

Агенція оборонних закупівель Міністерства оборони уклала нові контракти на закупівлю 4200 безпілотних авіаційних комплексів (БПаК) DJI Mavic 3E з додатковою комплектацією. Про це військове відомство повідомило у вівторок, 21 травня.

Вказано, що разом із попередніми закупівлями, загальна кількість законтрактованих агенцією БпАК DJI Mavic вже становить 8200 комплектів (7200 DJI Mavic 3E та 1000 DJI Mavic 3T). Загальна сума укладених контрактів – 1,1 млрд гривень.

За результатами аукціонів на Prozorro, середня ціна на один БпАК склала:

  • DJI Mavic 3E з трьома додатковими акумуляторами та зарядним пристроєм – 126,3 тис. грн;
  • DJI Mavic 3T з трьома додатковими акумуляторами та зарядним пристроєм – 194,2 тис. грн.

«Лише на цих закупівлях нам вдалося заощадити понад 65 млн грн від очікуваної вартості. І це за умов, що ми працюємо за принципом післяплати, щоб максимально убезпечити постачання. Для нас це можливість закупити для військових ще більше дронів, які мають критично важливе значення на фронті», – зауважила директор Агенції оборонних закупівель Марина Безрукова.

Також станом на 20 травня уже пройшли аукціони на додаткові 4000 БПаК DJI Mavic 3E та 1500 DJI Mavic 3T, де очікується підписання контрактів.

Наприкінці квітня стало відомо, що Україна витратить додаткові мільярди на дрони. За виділені кошти можна буде поставити ще 300 тисяч дронів для потреб ЗСУ.

Нагадаємо, Україна спроможна виробляти 2 млн дронів на рік. Але для цього потрібна додаткова фінансова підтримка бізнесу та західних країн.

Також ЗМІ повідомляли, що Україна незабаром може застосувати далекобійні дрони, які атакують російські об’єкти на Уралі та у Заполяр’ї.

Блінкену показали виробництво українських дронів

Джерело