Місця в автомобілі, які потрібно обов’язково змастити перед зимою

Інакше будуть проблеми.

Готуючи свій автомобіль до зими, більшість водіїв не обтяжують себе великою кількістю робіт, обмежившись лише зміною літньої гуми на зимову, іноді перевіркою акумулятора і доливання в нього дистильованої води. Ну і, звичайно ж, заміною омиваючої рідини на ту, яку можна використовувати при мінусових температурах, інформує Ukr.Media.

Однак при перших заморозках, деякі з автовласників тут же стикаються з проблемами, яких можна було б уникнути, якби вони включили в свою звичайну підготовку автомобіля до зимової експлуатації рядову і не дорогу процедуру — змащування: мастила потребують не тільки двигун і коробка передач автомобіля, але і інші численні вузли і агрегати. І навіть такі дрібниці, як ущільнювачі, дверні петлі і замки до зими так само варто обробити спеціалізованими мастильними матеріалами. Все, що для цього знадобиться — сухе тефлонове, силіконове, брудовідштовхуюче, літієве або будь-яке інше спеціалізоване мастило, включаючи незамінну «ведешку». Ну і, зрозуміло, ганчірка, засіб для миття скла і 20 хвилин вільного часу.

Бічне скло

Дивно, але мало хто наважується змащувати бічне скло автомобілів, а точніше їх напрямні. Досить часта ситуація взимку — вода і бруд, що застигають на бічному склі. В результаті воно опускається з характерним скреготом або не опускається зовсім. При цьому йде навантаження на склопідйомний механізм.

Щоб полегшити життя вашому склу і відповідному механізму, використовуйте силіконовий спрей або сухий тефлон. Нанесіть мастило на напрямні. Потім, кілька разів опустіть і підніміть скло, для того щоб мастило рівномірно розподілилася по ковзних поверхнях. Після закінчення робіт надлишки мастила і патьоки можна видалити за допомогою ганчірки і рідини для миття вікон. Справа хвилинна, але збереже рухливість скла на всю зиму, а заодно і ваші гроші, які можуть знадобитися навесні на покупку і установку нового склопідйомного механізму.

Ущільнювачі дверей і кришки багажника

Ущільнювачі на дверях авто слугують для того, щоб в салон не потрапляли пил, волога, бруд, а також в якості шумоізолюючого матеріалу. І, як не дивно, перед зимою вони теж потребують змащування. Причини ті ж, що і з вікнами — утворення криги і агресивне середовище. Але просте силіконове мастило знімає цей головний біль. Потрібно нанести силікон на всі ущільнювачі, і він запобіжить утворення льоду, який часом намертво приморожує ущільнювач до сталі.

Запірний механізм капота

Одне з вразливих місць взимку — запор. Він знаходиться, що називається, на передовій, беручи на себе все те, що летить з-під коліс машин, що їдуть попереду, і потрапляє під кришку капота. І цього не уникнути, тому як всюдисуща сира і вельми агресивна через реагенти суспензія — всепроникна.

А значить, беремо в руки літієве або будь-яке спеціалізоване мастило на ваш вибір і смак і забризкуємо ним механізм гачка. В іншому разі, в один прекрасний момент вам доведеться сильно попітніти, щоб потрапити під капот, наприклад, для поповнення бачка для рідини, що омиває.

Замки дверей

Свята святих — дверні замки. Навіть якщо ваш автомобіль відмикається з пульта, змащуванням щілин замків не варто нехтувати. Взимку, не дивлячись на те, що в них встановлений спеціальний захист, щілини так само схильні до потужної обробки всякою поганню, що летить з-під коліс. Сухий тефлон, силіконове мастило, брудовідштовхуюче мастило і навіть WD-40 підійдуть на роль рятівника щілин замків.

Петлі дверей

Так само варто обробити літієвим або спеціалізованим брудовідштовхуючим і антикорозійним мастилом всі дверні петлі. Після обробки необхідно кілька разів закрити і відкрити змащену деталь, щоб мастило проникло глибше і гарненько розподілилося.

Лючок бензобаку

На деяких автомобілях лючок бензобака — головний біль власників. Вони особливо схильні до корозії і чутливі до солей та іншої хімії на дорогах. Тому сюди рекомендується заглядати не тільки для того, щоб заправити паливом свій автомобіль, але і щоб змастити петлю. Все те ж WD-40 для цього цілком підійде. Змащуйте за принципом: "чим частіше, тим краще".

Джерело