«Митний безвіз»: за сім місяців оформили майже 4,5 тисячі транзитних декларацій

Від 1 жовтня 2022 року, коли почали діяти положення Конвенції про процедуру спільного транзиту (New Computerized Transit System, NCTS), оформлено 4 474 тис. транзитних декларацій.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

"З початку міжнародного застосування NCTS 1 жовтня 2022 року оформлено 4 474 тис. транзитних декларацій. За ці 7 місяців «митного безвізу» по 1 198 деклараціях спільного транзиту товари були успішно доставлені до митниць призначення на митній території України", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у квітні цього року було оформлено 287 таких декларацій.

Загалом минулого місяця в країнах — учасницях конвенції було завершено 1 372 переміщення, розпочатих в Україні. Це майже удвічі більше, ніж у березні 2023 року. Причому така динаміка спостерігається два місяці поспіль. Загальна кількість переміщень з України за 7 місяців сягнула 3 276.

Як повідомляв Укрінформ, 1 жовтня 2022 року в Україні запрацювали положення Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS). «Митний безвіз» — це більш швидке переміщення товарів між країнами Європейського регіону, менше бюрократії на митниці, менше можливостей для зловживань, обмін даними з сусідніми митницями фактично в режимі реального часу. Це один із ключових напрямків розбудови в Україні зручної та прозорої митниці.

Джерело