Митники не дали вивезти із країни цінні предмети археології — Події

Митники не дали вивезти із країни цінні предмети археології - Події

Фото: facebook.com/UkraineCustoms

Державна митна служба України у суботу, 3 лютого, завадила вивезенню із країни 124 предметів археології. Серед цінних артефактів — елементи кінської збруї, прикраси, предмети побутового призначення. Про це повідомляє прес-служба відомства.

— До зони митного контролю пункту пропуску «Порубне-Сірет» (Чернівецька обл.) прибув автомобіль під керуванням громадянина України, який прямував з України до Румунії у приватних справах. Для проходження митного контролю чоловік вибрав смугу руху «зелений коридор», чим засвідчив, що не переміщує товарів, обов’язкових до декларування, — наголосили митники. — Але під час проведення митного контролю було виявлено предмети археології – елементи кінської збруї, елементи прикрас, хрести, предмети побутового призначення, елементи візантійського скла.

Як зазначили у митній службі, такі предмети підпадають під дію Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей». Вони заборонені вивозити межі нашої країни. А тому на громадянина було складено протокол про порушення митних правил. 124 предмети археології вилучили.

У середині січня київські митники виявили та вилучили три рідкісні статуетки виробництва фарфорової фабрики Гарднера, датовані 19-20 століттями. 5 січня митники запобігли спробі вивезення з України старовинних сокир козацького часу та Київської Русі.
Джерело