Млявий пуск, простріли у вихлопній та інші проблеми — це симптоми автомобіля з проблемною котушкою запалювання

Причини і наслідок поломки такої важливої деталі.

Підвищена витрата палива, простріли у вихлопній системі, а то і зовсім неможливість завести автомобіль — ці, і інші симптоми, обіцяють водієві проблеми з системою запалювання, і зокрема, з котушкою, інформує Ukr.Media.

Якщо не вдаватися в конструктивні особливості і технічні подробиці, то котушка запалювання являє собою якийсь інвертор, який низьку напругу від акумулятора перетворює в більш високу — здатну забезпечити появу іскри в свічках. Котушки бувають загальними, що передають електрику на свічки через розподільник в певний проміжок часу на кожну свічку. Більш сучасний варіант — індивідуальні котушки — такі застосовуються на більшості нинішніх автомобілів. Також є котушки які здатні видавати дві іскри. Але якими б не були котушки запалювання, всім їм доводиться працювати в дуже поганих умовах.

Вплив вологи, вібрації, висока напруга, перепади температури, хімія на дорогах — все це негативно позначається на котушках запалювання. Але навіть в цьому випадку вони можуть служити досить довго.

А ось несправні або зношені свічки запалювання є основною причиною поломки котушки. У свічках або високовольтних проводах, що з'єднують їх з котушкою, підвищується опір, що, своєю чергою, може викликати коротке замикання. Проблема посилюється брудними, поїденими корозією контактами, недостатньою герметичністю або механічними ушкодженнями.

Зрештою "чхаючи" і смикаючись, в один прекрасний момент двигун автомобіля може зовсім не завестися. А тому необхідно завжди прислухатися до його роботи. Так, фахівці рекомендують звернути увагу на стан свічок і котушки запалювання, якщо раптом ви помітили, що витрата палива двигуном збільшилася, з'явилися пропуски запалювання і хлопки через не повністю згорілого палива. Махнути рукою на проблему не вийде. По-перше, буде не комфортно їздити. А по-друге, в один прекрасний момент, як вже було сказано, машина просто не заведеться.

Якщо всі ці спецефекти присутні на вашому автомобілі, то тягнути з заміною котушки запалювання не слід. Причому виконання цих робіт бажано довірити фахівцям, які мають досвід, спеціальне обладнання та інструменти. До всього іншого, потрібно пам'ятати, що працювати доведеться з високою напругою, з чого випливає, що потрібно вжити всіх відповідних заходів безпеки. А щоб все це не повторилося знову, необхідно замінити не тільки котушку, але і з'ясувати причину виходу її з ладу.

Джерело