Можна забути — 5 застарілих правил етикету, яким вже не слідують навіть експерти

Про які ж норми поведінки сьогодні можна забути?

Дотримання основних правил впливає на те, яке враження ви справите на потенційного роботодавця, супутника життя або просто нових знайомих. Те, як ви поводитеся в суспільстві, свідчить про рівень вашої культури, освіченості і вихованості, інформує Ukr.Media.

Однак етикет, як і багато аспектів нашого життя, з роками зазнав значні зміни. Деякі його правила помітно застаріли, хоча деякі з нас можуть про це і не здогадуватися. Про які ж норми поведінки сьогодні можна забути?

Чоловік повинен відкривати перед жінкою двері

У гендерному відношенні етикет став більш нейтральним. Жінкам більше не потрібно чекати, щоб чоловік міг відкрити їм двері, особливо якщо це незнайомець. Тепер перша людина, яка опинилася біля дверей, може відкрити її і притримати для наступної.

Не можна ставити лікті на стіл

Це правило мало сенс в той час, коли страви подавалися на вишукані скатертини, і будь-який необережний рух міг спричинити падіння посуду. В наші дні лікті на столі зовсім не є моветоном, а навіть говорять про інтерес людини до співрозмовника.

У ресторанах жінки обслуговуються першими

Як і у випадку з дверима, це правило стало більш нейтральним у гендерному плані. Якщо раніше жінки за столом обслуговувалися першими і за годинниковою стрілкою, а лише потім страви приносили чоловікам, зараз цього мало де дотримуються.

Весільні подарунки повинні відповідати витратам на одного гостя

Таке негласне правило тягне за собою кілька безтактні питання до господарів свята. Зараз заведено робити подарунки в тому ціновому діапазоні, який прийнятний для вашого бюджету.

Чоловік повинен встати, щоб вітати жінку

У наш час таким чином зустрічають не лише жінок. Коли ви підводитеся, мова тіла повідомляє людини, яку ви вітаєте, що ви раді її бачити. Це відноситься не лише до жінок, але і до гостей чоловічої статі.

Джерело