МВФ змінив правила для схвалення кредитів Україні

МВФ змінив правила для схвалення кредитів Україні

Фото: aseanop.com МВФ тепер зможе надати нову кредитну програму Україні

МВФ затвердив зміни у політиці фінансових гарантій Фонду та тепер схвалить нову кредитну програму для України.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) затвердила зміни у політиці фінансових гарантій Фонду, які тепер дозволять схвалити нову кредитну програму для України. Про це повідомляє МВФ.

Зміни застосовуються в ситуаціях винятково високої невизначеності, пов’язаних з екзогенними потрясіннями, які перебувають поза контролем влади країни і створюють вищі, ніж зазвичай, ризики.

Раніше правила Фонду для подолання економічних криз у країнах не допускали надання неекстренних кредитів країнам, які зіткнулися з великою невизначеністю: внаслідок великих війн або багаторічних стихійних лих, спричинених зміною клімату.

У МВФ заявили, що перегляд правил усуне основні бар’єри для таких кредитів. Він також дозволить офіційним двостороннім кредиторам та донорам надавати попередні гарантії погашення МВФ та списання боргу країні-позичальнику.

Як уже повідомлялося, у серпні минулого року МВФ надав Україні екстрене фінансування у розмірі 2,7 млрд доларів. Також у фонді заявляли, що вважають за можливе повноцінний кредит для України, хоча вони зазвичай не надаються країнам, що воюють.

Україна очікує, що нова програма МВФ буде структурована на два етапи – військовий та післявоєнний.

Крім того, видання The Financial Times заявило, що найближчим часом оголосить про нову чотирирічну програму кредитування України на суму 15,6 млрд доларів.

Джерело