МВС підготувало план дій за тривалого відключення світла — Події

 МВС підготувало план дій за тривалого відключення світла  - Події

Фото: t.me/Укренерго

Уряд підтримав ініціативу Міністерства внутрішніх справ щодо створення Координаційного штабу з оперативного реагування та забезпечення нормальних умов життєдіяльності населення. Правоохоронні органи, рятувальники та представники міністерств уже погодили свої дії на випадок тривалої відсутності світла. Про це розповів заступник міністра внутрішніх справ Олексій Сергєєв в ефірі телемарафону.

До складу Координаційного штабу увійшли 17 міністерств та інші центральні органи виконавчої влади та правоохоронні органи. Його мета полягатиме в ухваленні скоординованих та злагоджених дій під час обстрілів та ліквідації наслідків.

— Нами вживатиметься низка заходів щодо якнайшвидшого проведення аварійно-рятувальних робіт, інших невідкладних заходів щодо ліквідації наслідків обстрілів, забезпечення охорони порядку, запобігання злочинності у містах, районах, регіонах, де будуть тривалі відключення світла, — зазначив заступник міністра.

Заходи передбачатимуть:

збільшення кількості нарядів Національної поліції та Національної гвардії; наближення маршрутів патрулювання нарядів до супермаркетів, залізничних колій, вокзалів та інших об’єктів забезпечення життєдіяльності населення; захист об’єктів критичної інфраструктури та забезпечення функціонування пунктів незламності; контроль доступності та забезпеченості укриттів Міністерством внутрішніх справ та ДСНС; створення електронного обліку укриттів.

— Перевірки спільно з органами місцевої державної влади та місцевого самоврядування проводяться щоденно. Виявляються та оперативно усуваються недоліки, — додав він.

Минулої зими ворог вдався до масштабних обстрілів по енергосистемі України, що змусило Укренерго вводити екстрені та планові відключення електроенергії. За даними прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, цього року РФ розпочала енерготерор ще на початку вересня. Україна поки що цього не відчула, оскільки цього опалювального сезону краще готова до нового етапу енергетичного терору з боку РФ.

Джерело