МЗС повідомило про сімох загиблих в Ізраїлі українців — Події

МЗС повідомило про сімох загиблих в Ізраїлі українців  - Події

Фото: REUTERS/IBRAHEEM ABU MUSTAFA

Кількість загиблих українців в Ізраїлі зросла до семи людей. Наразі встановлені особисті дані жертв теракту. Як повідомили в МЗС України, консули підтримують зв’язок із родичами та вживають заходів задля репатріації тіл.

Дев’ять громадян отримали поранення різного ступеню тяжкості. І ще дев’ять українців вважаються зниклими безвісти.   

За допомогою у виїзді з території Ізраїлю через скасовані авіарейси до посольства звернулося понад тисяча українських громадян. Дипломати готують на суботу, 14 жовтня, перший евакуаційний рейс до Румунії.

— Працюємо над організацією додаткових евакуаційних рейсів. Деталі будуть надіслані громадянам, які надали свої дані в українське посольство в Тель-Авіві,- наголосили в посольстві.

Бажання евакуюватися із Сектора Газа виявили близько 200 українців. Водночас через відсутність безпеки виїзд наразі неможливий. МЗС, українські посольства в Ізраїлі, Єгипті, Йорданії, а також інші причетні відомства України, докладають активних зусиль, аби якнайшвидше витягти наших людей.

ХАМАС напали на учасників фестивалю 7 жовтня — під час музичного фестивалю Universo Paralello Israel Edition. Подія сталася поруч із парканом, який відокремлює ізраїльську територію від Сектору Гази.  

За даними посла США в ООН Лінди Томас-Грінфілд, жертвами атаки ХАМАС стали понад тисячу мирних жителів, у тому числі щонайменше 22 американців. В заручниках знаходяться понад 100 мирних жителів. 

Festival Universo Paralello — це подія із електронною музикою, зокрема, психоделічним трансом. Фестиваль був створений в Бразилії на початку 2000-х років та є ініціативою Хуареса Петрілло, співзасновника фестивалю і батька бразильського музиканта Alok. Хуарес Петрілло був на фестивалі в Ізраїлі під час нападу ХАМАС і мав виступити як діджей.

Джерело