МЗС вимагає пояснень через репортаж німецького каналу, знятого в Маріуполі

МЗС вимагає пояснень через репортаж німецького каналу, знятого в Маріуполі

Фото: Кадр із відео Журналіст німецького каналу ZDF Армін Кьорпер

Очільник московського бюро телеканалу ZDF заявив у своєму матеріалі про «функціонування» окупованого міста.

Німецький телеканал ZDF зняв репортаж про «функціонування» Маріуполя під час окупації. Міністерство закордонних справ України вимагає пояснень стосовно дій журналістів. Про це йдеться в повідомленні речника МЗС Олега Ніколенка у Twitter (Х).

Журналіст німецького каналу Армін Кьорпер, що очолює московське бюро, зняв репортаж у Маріуполі, де розповідав про життя в окупованому місті, спотворивши картину.

За його словами, більшість жителів міста налаштовані проросійськи, при цьому додає, що Маріуполь заселяється росіянами. Він розповідає, що місто нібито відбудовується, але не вказує, що воно було зруйноване російським вторгненням.

За його словами, «місто функціонує, працюють магазини та ресторани». Він також заявив, що в населеному пункті нібито є опалення, гаряча вода та інтернет.

Олег Ніколенко наголосив, що візит керівника московського бюро ZDF до окупованого Маріуполя без згоди України є порушенням українського законодавства.

«Ми закликаємо ZDF надати офіційне пояснення. Порушення законодавства України може вплинути на подальшу роботу ЗМІ в Україні», — зазначив український посадовець.

Телеканал ZDF у матеріалі про репортаж зазначає, що Кьорпер обрав неоднозначну фразу «місто функціонує». На думку суспільного мовника Німеччини, репортаж «не залишає сумнівів», що Маріуполь був незаконно окупований Росією.

Нагадаємо, в Італії скасували виставку про «розквіт» окупованого Маріуполя. Пропагандистська виставка мала на меті показати, як Маіруполь «відроджується після війни».

У Маріуполі окупанти відновили «комсомол»

Джерело