На Буковині священника УПЦ МП викрили на переправленні ухилянтів через держкордон — Події

На Буковині священника УПЦ МП викрили на переправленні ухилянтів через держкордон - Події

Фото: т.ме/СБУкр

Священнослужитель УПЦ МП на Буковині підозрюється у незаконному переправленні військовозобов’язаних через держкордон. Про це повідомила Служба безпеки України.

— Клірик пропонував військовозобов’язаним свою допомогу у нелегальному переправленні за кордон поза контрольно-пропускними пунктами. Задокументовано, що у вересні минулого року він пообіцяв трьом місцевим мешканцям організувати «безперешкодний» виїзд до Румунії, – розповіли силовики.

Спільники священника мали забезпечити клієнтам документи для вільного пересування територією Європейського Союзу. «Пунктом збору» було визначено територію монастиря. Звідти ж ухилянтів обіцяли вивезти через кордон. Проте, як з’ясували силовики, замість передачі обіцяних документів клієнтів доставили до прикордонного району та показали «зеленку», через яку вони нібито можуть перейти до сусідньої країни.

За даними прокуратури, військовозобов’язаних інструктував сам священнослужитель. А до кордону з Румунією їх супроводжували треті особи, які добре орієнтувалися на території прикордоння. Їхні особи встановлює слідство. Служба безпеки вже заблокувала канал незаконного виїзду за кордон.

Священнослужителю повідомили про підозру за ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України – «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України». Ця стаття передбачає від 5 до 7 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю до 3 років.

 

Джерело