На ціни в Україні блокування польського кордону радикально не вплинуло — економіст

Польський кордон для України важливий, однак на ціни на внутрішньому українському ринку блокування кордону з боку Польщі радикально не вплинуло.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі Українського радіо сказав перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України, член Української ради бізнесу Михайло Непран.

"На превелике щастя, аграрною продукцією ми можемо себе забезпечити практично на 100%. Як кажуть працівники торгових мереж, борщовий набір Україна виробляє сама собі. У нас є все для того, щоб зварити борщ. Хліб, молоко, м'ясо, крупи – все це Україна виробляє сама. Все, що завозилося, було люксівського асортименту. Наприклад, це коньяки. Хоча українські виробники потрапили в зону бойових дій на півдні України, українські вина та українські коньяки купити можна. Морепродукти із північної Європи, лосось чи сьомга, також потрапили до цього переліку. З іншого боку, з’явилася заміна через Румунію та інші країни", — наголосив він.

За словами експерта, у кондитерів були проблеми через ці перебої, що негативно впливало на ритмічність їхньої роботи. "З іншого боку, я минулого тижня дізнався, що наші виробники шоколаду зайняли третє місце в Європі по експорту. При чому, після таких титанів, які декілька століть виробляють шоколад – Швейцарії та Бельгії. Їхній шоколад вважається найкращим у світі. Наші виробники курятини однієї з фірм займають 1% європейського ринку цієї продукції. Багато це чи мало? Це 300 мільйонів євро на рік. Тобто ці процеси постійно змінюються, але критичного нічого немає. Полиці наших магазинів не порожні", — переконаний він.

Водночас Непран відзначив, що зараз товари йдуть переважно через Румунію та Молдову, через цей об’їзд вони здорожчали на 8-10%.

"Йдеться про продукти харчування, які завозилися через Польщу. Тому звичайно, українсько-польський кордон для нас важливий. Це стосується насамперед товарів із Західної Європи. Через Румунію в основному йдуть товари із Туреччини, Болгарії, Греції", — сказав він.

На його думку, на внутрішньому ринку радикально ці процеси на ціни не вплинули.

"Звичайно, є певні коливання. Але тепла гарна весна сприяє тому, що дехто вже й городи посадив. Тож скоро буде своя молода картопля. А дорожчають тільки ті товари, які пов’язані з імпортом – риба, морепродукти, хамон. Але це для нас не критично", — наголосив економіст.

Як повідомлялося, 28 березня відбулась міжурядова зустріч України та Польщі, на якій сторони представили спільну позицію щодо розблокування кордону.

Фото: Wojtek Jargiło /PAP 

Джерело