На фронті загинув білоруський доброволець, який звільняв Ірпінь та Херсон — Події

На фронті загинув білоруський доброволець, який звільняв Ірпінь та Херсон - Події

Фото: svaboda.org

На фронті у боях за Україну загинув 31-річний білоруський доброволець Павло Горбач із позивним «Борт». Він брав участь у визволенні Ірпеня, Херсона та інших населених пунктів. Про це пише білоруське «Радіо Свобода» з посиланням на друзів добровольця.

Друзі добровольця підтвердили його смерть, але подробиці поки що невідомі. Відомо, що Павло Горбач з 2012-го по 2015 рік перебував за контрактом у білоруській армії та був старшим офіцером. У Білорусі його засудили за незаконні стосунки. Горбач казав, що хоче оскаржити цей вирок. Він брав активну участь у протестах 2020 року, змушений був залишити країну, щоб уникнути кримінального переслідування. Працював далекобійником у Польщі.

До України Горбач приїхав від самого початку повномасштабної війни разом зі своїм другом Змитром «Терором» Апаносовичем. У березні 2022 року «Борт» та «Терор» брали участь у боях в Ірпені Київської області. Там Апаносовича було смертельно поранено. Пізніше «Борт» був начальником розвідки батальйону «Терор». Брав участь у боях на півдні України, зокрема у визволенні Херсона. За кілька місяців до смерті Горбач залишив «Терор». Останнім часом воював у іншому підрозділі.

Горбач як мінімум 36-й білоруський доброволець, який загинув від початку повномасштабної війни в Україні. Крім того, раніше на фронті в Україні загинув фінський військовий-доброволець. Це другий громадянин Фінляндії, який загинув на війні в Україні. Також днями стало відомо, що загинув доброволець із Румунії Рудольф Віттман. 

Джерело