На Харківщині тривають важкі бої, росіяни намагаються відтягнути сили ЗСУ, — Сухопутні війська — Події

На Харківщині тривають важкі бої, росіяни намагаються відтягнути сили ЗСУ, - Сухопутні війська - Події

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Спроба настання російських військ у прикордонні Харківської області має на меті відтягнути сили та резерви українських сил на нову локацію. Про це розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко в ефірі телемарафону.

— Ворог зараз посилив наступальні дії в районі того ж таки Куп’янська, Бахмутянський напрямок. Вони бачать, що не можуть досягти серйозного успіху на півдні. Звичайно ж, для того, щоб ЗСУ не могли посилити свої ресурси на будь-якому з цих напрямків та провести активну наступальну операцію за будь-якою лінією фронту, — пояснив він.

За його словами, коли з’являється додаткова точка ведення бойових дій, працюють стандартні військові протоколи, які передбачають, що війська, які задіяні безпосередньо на полі бою, обов’язково повинні мати резерви.

За словами речника ОСГВ «Хортиця» Назара Волошина, на Харківщині тривають важкі оборонні бої. На напрямках населених пунктів Липці та Вовчанськ продовжуються контрударні заходи. Ворог там застосовує піхоту та техніку. Також тривають бої і в прикордонні, в районах тих населених пунктів, які знаходилися фактично в «сірій зоні» — Стрілечі, Пильні та Борисівці, районі Олійникове та Огірцове.

10 травня російські війська спробували прорвати кордон Харківської області. ЗСУ змогли відбити атаку, але бої продовжуються. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський увечері 10 травня доповів президенту України Володимиру Зеленському про тяжкі бої по всій лінії фронту. За добу із трьох районів Харківської області евакуювали 1775 осіб.
Джерело