На яких умовах можна орендувати віртуальний сервер в Україні?

Сьогодні оренда VPS стала невід’ємною частиною багатьох бізнес-структур, перетворившись на справжній must have для їхньої діяльності. Ця популярність зумовлена численними перевагами, які пропонує віртуальний приватний сервер: зручність у використанні та цінова доступність. Оренда віртуальних серверів в Україні доступна в різноманітних тарифних планах, що дозволяє кожному знайти оптимальне рішення. Послугу надають численні українські дата-центри, а широка мережа постачальників дозволяє обирати сервери за принципом геолокації. Також висока конкуренція у цій сфері дає можливість користувачам вибирати умови обслуговування, які ідеально балансують між якістю та вартістю.

Чого вимагає оренда віртуального VPS-сервера від користувача?

При співпраці з будь-яким ЦОД, умови оплати за користування послугою переважно залишаються однаковими. Клієнт, який вирішив взяти в оренду віртуальний сервер, має безперервний доступ до свого ресурсу, доки він вчасно сплачує за послуги. Зазвичай, платежі здійснюються на перед, і з моменту зарахування коштів користувач автоматично отримує доступ до сервера.

Залежно від компанії з надання послуг, можливі щомісячні або щоквартальні платежі, але при обранні річного абонемента, клієнт може зекономити до 10% від загальної суми, як це пропонує дата-центр GMHost.

Також при підписанні договору щодо отримання послуг необхідно чітко вказати тематику веб-ресурсу, адже згідно з законодавством України, деякі види контенту можуть бути обмежені. Всі інші аспекти, пов’язані з технічним обслуговуванням, ЦОД бере на себе.

На що потрібно розраховувати під час оренди віртуального VPS -сервера?

Вибір тарифу у ЦОД вимагає уважного аналізу параметрів та оцінки додаткових послуг, які пропонує провайдер. В залежності від специфічних потреб стартапу формується перелік технічних вимог, що впливає на вибір відповідного віртуального сервера.

Більшість дата-центрів пропонують тарифні плани із стандартною конфігурацією, розраховані на управління лендінгом, сайтом-сервером, інтернет-магазином тощо. Зазвичай, якщо стандартна конфігурація повністю влаштовує, доступ до ВПС-сервера надається за декілька хвилин. У випадку, коли проєкт вимагає додаткового спеціалізованого обладнання, ЦОД також готові розробити такі віртуальні сервери з індивідуальною конфігурацією, яка потребуватиме додаткового часу для проведення налаштувань.

Забезпечення доступу до сервера, що повністю відповідає вимогам клієнта, та підтримка його стабільної роботи є першим обов’язком дата-центру.

Які додаткові послуги може передбачати оренда віртуальних серверів в Україні?

При оренді VPS є сенс уважно аналізувати додаткові послуги, які входять до вартості основного пакета. Часто, ці додаткові послуги стають вирішальним чинником, адже їх наявність у тарифному плані значно підвищує вигідність пропозиції. Зазвичай, більшість цих послуг буде використана в процесі експлуатації віртуального VPS-сервера, тому безкоштовний доступ до них буде пріоритетним. Це може бути:

  • базове адміністрування із забезпеченням цілодобової підтримки і оперативного реагування на запити клієнтів;
  • підтримка DNS для розміщення доменних зон на серверах ЦОД без додаткової оплати;
  • безкоштовна допомога у міграції даних, тобто при перенесенні сайтів або інших сервісів;
  • при оренді сервера на рік або більше, можливість безкоштовно отримати SSL-сертифікат.

Додатково, важливо звернути увагу на такі аспекти як гарантії доступності сервісів та політику повернення коштів. Більшість ЦОД гарантує високу доступність сервісів, нерідко на рівні 99.7%, та пропонує компенсації в разі незапланованих простоїв.