На Житомирщині семеро людей загинули від отруєння чадним газом — Події

На Житомирщині семеро людей загинули від отруєння чадним газом - Події

Семеро людей загинули від отруєння чадним газом у приватному будинку в Житомирській області через несправну систему газового опалення. Про це повідомляє ДСНС.

Трагедія сталася у селі Великі Низгірці Бердичівського району. За попередніми даними, витік чадного газу відбувся через несправність газового опалення у приватному житловому будинку. Наразі поліцейські з’ясовують всі обставини події.

У ДСНС нагадали, що чадний газ — одна з найпоширеніших причин нещасних випадків в оселях, що опалюються пічками, камінами чи газовими котлами. Він безбарвний, абсолютно невідчутний і дуже небезпечний для здоров’я та життя людини. Здатен призвести до біди за лічені хвилини.

Основними причинами утворення чадного газу можуть бути:

несправність газових приладів (забрудненість пальників-конфорок плит, розгерметизованість камер згоряння газових котлів); порушення щільності кладки, штукатурки (тріщини) газифікованих печей і димоходів; недостатність припливного повітря в кухні (для повного згорання 1 м3 природного газу необхідно 10 м3 свіжого повітря); недостатність тяги в камерах згорання котлів, створюваної димарями (недостатня висота, засміченість, розташування оголовків димарів у зонах вітрового підпору); робота вентиляторів відпливних зонтів над газовими плитами. Внаслідок отруєння чадним газом на Чернігівщині загинула ціла родина — батько, матір та їхня 4-річна дитина.  

6 січня до поліції надійшло повідомлення про надзвичайну подію у Броварах Київської області. Прибувши на місце, правоохоронці встановили, що у будинку проживала родина — 69-річний чоловік та його 64-річна дружина і їхня 44-річна донька. Попередньо, вони загинули від отруєння чадним газом.

Джерело