На Київщині шершні вбили чоловіка, який спиляв «їхнє» дерево — Події

На Київщині шершні вбили чоловіка, який спиляв "їхнє" дерево - Події

Фото: t.me/policekyivregion/6145

У понеділок, 2 жовтня, житель села Антонів Київської області пішов до берега місцевої річки зрізати дерево. Коли дерево впало і він почав його розрізати, з дупла вилетіли шершні, які й обкусали чоловіка. На жаль, 55-річний чоловік помер на місці події. Про це повідомляє поліція Київщини.

Поліцейські застерігають, що у випадку виявлення гнізда з небезпечними комахами, які можуть загрожувати життю чи здоров’ю громадян, варто телефонувати рятувальникам за номерами спецліній «101» або «112» для їхнього знешкодження. Адже укуси таких комах часто бувають смертельно небезпечними.

На жаль, випадки, коли люди вмирають від укусу шершня, непоодинокі. Так, у середині вересня трагічний випадок трапився в селі Сасово на Виноградівщині Закарпатської області. Там 47-річного чоловіка теж укусив шершень. І хоч вже за шість хвилин бригада швидкої була на місці, врятувати постраждалого не вдалося. Родичі згодом розповіли, що стан чоловіка стрімко погіршився, коли шершень ужалив його у передпліччя і йому стало важко дихати.

Також кілька років тому, у 2016-му, в одному з сіл Сокальського району знайшли мертвим 57-річного місцевого жителя зі слідами множинних укусів комах. Тоді правоохоронці встановили, що він, пораючись по господарству, натрапив на гніздо шершнів та порушив його. Відтак комахи атакували його, й він помер від отриманих укусів до приїзду медиків.

Лікарі кажуть, що укуси шершня є болючими, з усіх видів ос вони кусають найбільш відчутно. Спочатку людина відчуває значний біль, з’являються набряк, почервоніння, запалення. Може бути головний біль, підвищення температури тіла, нудота і блювання. Особливо небезпечними укуси перетинчастокрилих комах і шершнів є в ділянку голови, зокрема рота. А також у ділянку шиї, оскільки може набрякнути гортань і в людини не лише через алергічну реакцію, а й чисто механічно може статися асфіксія.

Після укусу в ці місця слід звернутися до лікаря. Якщо ж людина знає, що вона має алергію на укуси комах, то повинна запобігати цьому.

Джерело