На Київщині вода перелилась через дамбу у районі шлюзів — Події

На Київщині вода перелилась через дамбу у районі шлюзів - Події

Фото: facebook.com/Olexandr Lazarenko

У Київській області вода перелилась через дамбу у районі шлюзів. Про це 23 квітня повідомив голова Золочівської сільської громади Бориспільського району Олександр Лазаренко.

— Сьогодні уночі значно підвищився рівень води у річці Дніпро. Є переливання води на дамбі біля третього та четвертого шлюзів в межах нашої громади. За інформацією керівників РВА (районної військової адміністрації. — Авт.), рівень води у Дніпрі протягом дня має понизитись. Питання щодо доцільності відкриття шлюзів вирішується, — написав він у своєму фейсбуці.

Голова Бориспільської районної державної адміністрації Руслан Дяченко повідомив на своїй сторінці, що зберігається ймовірність переливу води через переливні ділянки дамби Бортничі — Вишеньки в районі 3-го, 4-го та 5-го шлюзів, що може призвести до тимчасового ускладнення проїзду по ній транспорту. До зони ризику потрапляють понижені ділянки прируслові території у межах садово-дачної забудови в межах Золочівської та Вороньківської територіальних громад.

22 квітня Український гідрометеорологічний центр попередив про небезпечні гідрологічні явища 22-25 квітня у Київській області — Києві, Вишгородському, Броварському та Бориспільському районах (І рівень небезпеки – жовтий). Внаслідок підвищеної водності Дніпра та пропуску води через каскад дніпровських водосховищ на Дніпрі відмічатиметься подальше затоплення заплав та понижених прирічкових територій. Не виключена можливість початкового затоплення низьких ділянок садово-дачної забудови, присадибних ділянок у ряді прирічкових населених пунктів.

На Київщині вода перелилась через дамбу у районі шлюзів - Події

На Київщині вода перелилась через дамбу у районі шлюзів - Події

У Київській області — І рівень небезпеки (жовтий). Фото: facebook.com/UkrHMC

У 2023 році у квітні через підвищення рівня води у Київській та Черкаській областях проводили евакуацію мешканців. У Києві минулого року також було підвищено рівень води у Дніпрі та були підтоплення.
Джерело