На Одещині стався незначний землетрус — Події

На Одещині стався незначний землетрус - Події

У середу, 22 травня,  о 12:53 у румунській сейсмічній зоні від Вранчі стався землетрус, який могли відчути на півдні Одеської області. Про це повідомили у Головному центрі спеціального контролю.

Землетрус стався на глибині 95 км в районі гір Вранча, за 134 км від кордону з Україною. Землетрус не несе загрози для населення України. Коливання відчуваються тільки окремими людьми, які знаходяться в спокійному стані всередині приміщення, особливо на верхніх поверхах. Раніше, три землетруси були зафіксовані у Румунії ввечері 7 травня.

Найсильніший з трьох землетрусів стався об 18:32, в районі Бузеу. Його епіцентр був на відстані близько 120 кілометрів від Рені. Магнітуда поштовхів становила 4,1 бала за шкалою Ріхтера.

Також поштовхи у 2,6 бала були відчутні о 23:37 поблизу Марамуреша, Сфинту-Георге та Фокшань. Останній землетрус зареєстровано на відстані 90 кілометрів від кордонів з Одеською областю.

14 квітня слабкий землетрус магнітудою 3,9, який також  стався в Румунії у сейсмічній зоні Вранча, на глибині 80,7 кілометра о 10:02 ранку.

Зона Вранча — сейсмоактивна зона, що розташована на ділянці стикування Південних (Румунія) та Східних (Українських) Карпат у повіті Вранча, Румунія. Максимальна магнітуда землетрусів у цій сейсмоактивній зоні сягнула 7,6. Осередки землетрусів розташовані в консолідованій корі, а також мантії на глибинах від 80 до 190 кілометрів.

Слабкий землетрус магнітудою 3,9, який відчули в Ізмаїльському районі Одеської області, стався в Румунії у сейсмічній зоні Вранча, на глибині 80,7 кілометра о 10:02 ранку 14 квітня. 
Джерело