На Одещині стався землетрус — Події

На Одещині стався землетрус - Події

Слабкий землетрус магнітудою 3,9, який відчули в Ізмаїльському районі Одеської області, стався в Румунії у сейсмічній зоні Вранча, на глибині 80,7 кілометра о 10:02 ранку 14 квітня. Про це повідомили у Румунському національному науково-дослідному інституті фізики Землі.

— Землетрус стався біля наступних міст: 31 кілометр у Фоксані, 71 кілометр Бузау, 79 кілометрів Сфанту-Георге, 83 кілометри Барлад, 86 кілометрів Бакау, 94 кілометри Брасова, — зазначили в інституті.

Зона Вранча — сейсмоактивна зона, що розташована на ділянці стикування Південних (Румунія) та Східних (Українських) Карпат у повіті Вранча, Румунія. Максимальна магнітуда землетрусів у цій сейсмоактивній зоні сягнула 7,6. Осередки землетрусів розташовані в консолідованій корі, а також мантії на глибинах від 80 до 190 кілометрів.

Завдяки великим глибинам і магнітудам, землетруси зони Вранча проявляються на величезній території: від Греції на півдні до Фінляндії на півночі. У XX сторіччі в зоні Вранча сталося 30 землетрусів з магнітудою 6,5 і вище.

4 березня,  ближче до вечора, в Україні зафіксували землетрус в районі м. Надвірна Івано-Франківської області. Він стався на глибині 7 кілометрів. Магнітуда землетрусу склала 1,7 за шкалою Ріхтера. У ніч на 1 березня в Полтавській області стався землетрус. Його магнітуда склала 3,6 за шкалою Ріхтера. Коливання землі зафіксували на захід від Полтави, в Решетилівському районі. 
Джерело