На території ЗАЕС є три влучання — Гроссі

На території ЗАЕС є три влучання - Гроссі

Фото: Getty Images Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі

РФ звинувачуватила ЗСУ у запуску БпЛА по ЗАЕС. У ГУР заявили, що Україна не причетна до жодних збройних провокацій на атомній станції.

Три прямі влучання здійснено у захисні конструкції головного реактора ЗАЕС. Про це у неділю, 7 квітня, заявив Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, у мікроблозі X (раніше — Twitter).

За його словами, це трапилося вперше з листопада 2022 року.

«МАГАТЕ та ISAMZ (місія підтримки та сприяння агентства в Запоріжжі) підтвердиои, що відбулося щонайменше 3 прямих влучання в основну конструкцію захисної оболонки реактора ЗАЕС. Цього не має бути», — написав він.

На території ЗАЕС є три влучання - Гроссі

  Х

“Росатом” традиційно звинуватив в ударі українських військових, повідомивши про поранених під час “удару”.

У ГУР заявили, що Україна не має жодної причетності до вибухів і інших збройних провокаційних дій країни-агресора, що відбуваються на території ЗАЕС, яку окупували російські війська. Удар безпілотника біля реактора, який контролює країна-агресор, є імітаційним ударом РФ по території станції. 

Напередодні, Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило про вибух безпілотника на території станції. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що агентство отримало повідомлення про атаку безпілотника по одному з блоків окупованої Запорізької АЕС.

Джерело