На Вінниччині 18-річну дівчину, яка вбила матір, посадили на 8 років — Події

На Вінниччині 18-річну дівчину, яка вбила матір, посадили на 8 років - Події

Вінницький апеляційний суд (ВАС) призначив вісімнадцятирічній дівчині, яка вбила матір, вісім років позбавлення волі, змінивши вирок першої інстанції. Як повідомляється на сайті суду, трагедія сталася у Хмільницькому районі Вінницької області восени 2021 року.

Згідно з рішенням суду першої інстанції дівчині було призначено покарання у дев’ять років ув’язнення. Звинувачення клопотало до збільшення вироку до 11 років позбавлення волі, бо через дії обвинуваченої «сиротами залишилися  дві її сестриї, а сама вона намагалася приховати сліди злочину і одразу у скоєному не зізнавалася». Та апеляційний суд зменшив призначений термін ув’язнення до 8 років, частково задовольнивши апеляційні скарги прокурора та адвоката підсудної.

ВАС врахував обставини справи та те, що злочин дівчина скоїла ще у неповнолітньому віці.

— Просили врахувати позитивну характеристику М., визнання провини, каяття, сприяння розкриттю вбивства та призначити їй сім років позбавлення волі. Також адвокат зазначив, що обвинувачена — обмежено осудна: через психічний розлад цілком контролювати себе не могла. Як повідомила на судовому засіданні сама М., ніж як знаряддя злочину під час сварки мати взяла першою. Завдала їй і руками легкі тілесні ушкодження, — наголошується в повідомленні пресслужби суду.

Також було сприйнято до уваги свідчення бабусі, яка розказала, що загибла знущалася з доньки морально і фізично. За словами бабусі, до психічного розладу її внучку довели саме в сім’ї, а вбивство могло спровокувати накопичення стресу.

Джерело