На захоплених територіях розпочинають відкриту мобілізацію до армії РФ — Події

На захоплених територіях розпочинають відкриту мобілізацію до армії РФ - Події

Фото: facebook.com/DefenceIntelligenceofUkraine

В окупованому Мелітополі Запорізької області російська «влада» вже може роздавати повістки в електронному вигляді. А тому жителям стало значно складніше уникнути мобілізації. Про це повідомив мер міста Іван Федоров.

— Якщо раніше мобілізація була прихована, жителі могли хоч якось її уникнути, то тепер вона точно почалася. Але! Важливо, що розпочалася вона насамперед для тих, хто взяв російські паспорти. Тому що до електронного реєстру потрапляють ті, хто має паспорт. Але це точно не знімає небезпечної ситуації з усіх мелітопольців. Адже в тому ж законі написано, що між собою органи обмінюватимуться реєстрами. Наприклад, якщо наші мешканці звернулися до лікарні у Мелітополі та потрапили до реєстру, то одразу ж потрапляють і до реєстру тих, хто потенційно може отримати повістку. Те саме стосується і тих, хто звертався за матеріальною допомогою, – сказав Федоров.

Як повідомляє міський голова Мелітополя, уникнути російської мобілізації жителі окупованих територій можуть на даному етапі лише одним способом. Їм потрібно терміново їхати з окупації. За два останні тижні це зробило вже понад 2000 осіб, зазначив мер, додавши, що міжнародні партнери допомагають це зробити безкоштовно.

Центр національного опору повідомляє, що загарбники готуються до мобілізації працівників окупаційних адміністрацій на тимчасових захоплених територіях України. Повідомляється, що так звані «районні адміністрації» росіян на окупованих територіях отримали вказівку передати списки власників російських паспортів до місцевих «військовокоматів». Вказівку надіслало Міністерство оборони РФ і дало термін його виконання до 18 квітня.

Джерело