НАБУ проводить обшуки в «Укрнафті» — джерело

Працівники Національного антикорупційного бюро проводять обшук у приміщенні «Укрнафти».

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на джерело.

«Детективи проводять в «Укрнафті» слідчі дії», — сказав співрозмовник агентства.

Як зазначили у пресслужбі компанії, «Укрнафта» надала усі необхідні пояснення та інформацію, необхідну для перевірки.

"Всю необхідну інформацію за запитами НАБУ було надано. Компанія впевнена у тому, що перевірка виявить повну відповідність процесів українському законодавству, оскільки неухильно та чітко дотримується усіх правил та вимог у своїй діяльності", — повідомили у пресслужбі компанії.

У компанії зазначили, що з початку 2023 року Укрнафта діє як замовник відповідно до закону про публічні закупівлі, і почала у повній мірі застосовувати всі визначені цим законом процедури, в тому числі і використання державної системи закупівель Prozorro.

Укрнафта закуповує устаткування для видобутку, нафтосервісу та інтенсифікації, а також обладнання, необхідне для технологічних процесів, впроваджуючи міжнародні стандарти The American Petroleum Institute на заміну застарілим радянським, російським та білоруським галузевим підходам.

Як повідомлялося, «Укрнафта» є найбільшою нафтогазовидобувною компанією України, видобуває понад 86 % нафти, 28 % газового конденсату та 16 % газу від загального видобутку вуглеводнів в Україні. 

Розробляє родовища вуглеводнів на території двох нафтогазоносних ресурсів України, що охоплюють Львівську, Івано-Франківську, Чернівецьку, Сумську, Чернігівську, Полтавську та Харківську області, 2 571 нафтових та газових свердловин, 563 АЗС у 26 регіонах України.

50% + 1 акція компанії належить "Нафтогазу України".

5 листопада 2022 року було ухвалене рішення про передачу державі частки корпоративних прав компанії, що належали приватним власникам. Цією часткою управляє Міністерство оборони.

Джерело