Нацбанк презентував пам’ятну монету, присвячену співробітникам держохорони України

У Національному банку 29 січня 2024 року відбулася презентація нової пам’ятної монети "Управління державної охорони України".

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Уже 32 роки, з самого початку незалежності України, військовослужбовці Управління державної охорони України на високому професійному рівні щоденно виконують непросту та відповідальну роботу, демонструючи стійкість, витримку, силу волі та патріотизм, дотримуючись лицарського кодексу честі та козацьких традицій. Захист інших для них понад усе! Своє життя вони присвятили державі, народові, закону. Щиро дякуємо та присвячуємо на їх честь нашу нову пам’ятну монету", – сказав заступник голови Національного банку Олексій Шабан.

Військовослужбовці Управління державної охорони України виконують важливу роль у забезпеченні безпеки Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, а також вищих посадових осіб держави. Вони також охороняють високі іноземні делегації наших партнерів, які прибувають в Україну чи перебувають на її території.

НБУ презентував пам’ятну монету, присвячену військовослужбовцям Управління державної охорони України / Фото: Євген Котенко, Укрінформ

На аверсі пам’ятної монети "Управління державної охорони України" на дзеркальному тлі розміщено емблему Управління державної охорони України, на матовому тлі – його девіз: державі. народові. закону.

На реверсі зображено композицію, що символізує різні історичні періоди становлення України та захист держави українськими воїнами, хоробрість яких крізь покоління залишається незмінною: ліворуч на композиції міститься стилізований тризуб; у центрі – булава з шаблями та щитом, оздобленим козацьким хрестом, що уособлює владу, бойове побратимство та захист; праворуч – фрагмент об’єктиву камери, що символізує сучасні технології в організації процесу охорони та безпеки.

Придбати пам’ятну монету "Управління державної охорони України" можна буде з 7 лютого 2024 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку. Загалом через інтернет-магазин буде реалізовано 20 тисяч шт. пам’ятних монет, із них у перший день продажу будуть доступні 15 тисяч пам’ятних монет. Крім того, монети поступово реалізовуватимуться і банками-дистриб’юторами (АТ АБ "Укргазбанк", АТ "АБ "Радабанк", АТ "Таскомбанк", АТ КБ "ПриватБанк") в міру їх відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ. Детальнішу інформацію про початок реалізації та точки продажу монет можна буде дізнатися на їхніх офіційних сайтах.

Шабан додав, що у 2023 році Національний банк ввів у обіг п’ять пам’ятних монет, присвячених подвигам українських захисників та захисниць, та запланував випуск ще близько десяти – на 2024 рік.

Джерело